جادوگر به شاهزاده زنگ زد/ وقتی تعداد کارگران از تماشاگران بیشتر شد! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


پویا شش پری، نویسنده و کارگردان برنامه «شاهزاده خانم و کلاغ های طلایی تاج دار» که چندی پیش در تالار هنر برگزار شد، در خصوص شرایط تبلیغات در اجرا به خبرنگار مهر گفت: در اجرای برنامه «شاهزاده خانم و کلاغ های طلایی تاجدار» به خبرنگار مهر پرداخت. افسوس ما در تبلیغات نمایش با مشکلات زیادی مواجه هستیم، زیرا بینندگان در چند سال گذشته عادت کرده اند تئاتر آنلاین را دنبال کنند، اما با توجه به شرایط فعلی بازخوردها بسیار کمتر از قبل شده است. بنابراین در این شرایط رفتن به نمایش به ما آسیب می زند و دچار افت مخاطب شده ایم.

وی ادامه داد: من کاری به سیاست ندارم جز یکی شرایط شما برای اجرای نمایش در این شرایط، حفظ امنیت مخاطبانم که کودکان و نوجوانان و عوامل نمایش هستند، است. بنابراین تصمیم گرفتیم نمایشی را اجرا کنیم مقدسین خیابان ها را از روزهای شورش دور کنیم و امنیت در خیابان ها کمتر باشد زیرا دیدن این گونه صحنه ها روحیه کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد. نتیجه ravina be شاید من از ته دل راضی به اجرای برنامه نباشم اما چون نمایش در حال تمدید است و در شرف اتمام است مجبور شدم این کار را انجام دهم. ارائه ما رفتیم چون بعد از 6 ماه تمرین به ما گفتند که اگر اجرا نکنی نقشت را در نمایش از دست می دهی و وقتی شرایط عادی شد گروه دیگری جایگزین تو می شود و قولی برای پرداخت نمی دهند. . کمک هزینه، اگر نمایش من عروسک های زنده است. و ما حدود 12 عروسک داریم که هزینه زیادی برای ساخت آنها دارد. بردگان و از طرفی نزدیک به 30 لباس قبل از تمرین دوخته و آماده شد که باید همراه با هزینه آموزش و تور در نظر گرفته شود.

پری شش اشاره کرد که نگرانی های او و گروه او مالی نیست، گفت: اگر به همه این مسائل توجه نشود، تئاتر مستقیماً برای مخاطب است، بنابراین وقتی مخاطب نباشد، اجرا بی معنا و بدون شوق است. اهالی تئاتر اگر می خواستند ثروتمند شوند برای امرار معاش شغل های دیگری را انتخاب می کردند زیرا همه اهالی تئاتر به ویژه هنرمندانی که در تئاتر کودک و نوجوان فعالیت می کنند فقط برای داشتن نگرش و احساس خوب به کار خود ادامه می دهند و جذب آن چیزی می شوند که تئاتر می آورد. به آنها.

جادوگر به شاهزاده زنگ زد/ وقتی تعداد کارگران از تماشاگران بیشتر شد!

وی با اشاره به اینکه مهدکودک ها و مدارس صبح ها میزبان این نمایش هستند، گفت: از سال 95 به صورت مستقل کار می کنم، چندین مدرسه و مهدکودک گروه تئاتر ما را می شناسند و اگر آنجا اجرا داشته باشیم در هر نقطه شهر هستم. ، می نشینند و کار ما را تماشا می کنند، اما اکنون تعداد این مراکز آموزشی نیز کاهش یافته است زیرا آموزش در بسیاری از مناطق اجازه خروج دانش آموزان از گروه را نمی دهد که نتیجه آن تنها یک جلسه برنامه صبحگاهی تمام وقت است. یک هفته. در عصر روز اول هفته افسوس تعداد بازیگران سریال از تعداد شنوندگان بیشتر است اما در پایان هفته وضعیت بهتر می شود و واقعاً نه میدانم چرا باید همچین کاری کنیم؟ امیدوارم ترتیبی داده شود که حداقل در آخر هفته که استقبال از کنسرت بهتر شود، اجرا داشته باشیم.

این هنرمند تئاتر کودک و نوجوان درباره ویژگی های خاص این نمایش توضیح داد: «شاهزاده خانم و کلاغ های تاج طلایی» نمایشی ویژه کودکان و نوجوانان است و عروسک ها به صورت زنده اجرا می شوند و عروسک های ماسک دار شکل می گیرند.بزرگ. حیوانات جنگل حتی از یک عروسک بونراکو در اجراها هم کاربرد دارد و هر بازیگر دو یا سه نقش دارد.

در نهایت، این در مورد فرم است فهمیدن همچنین من را به یاد داستان نمایش می‌اندازد: وقتی نوجوان بودم، در کتابخانه مدرسه یک سری داستان می‌خواندم که شامل قصه‌های اروپایی بود و یکی از داستان‌های این کتاب، داستان جادوگری است که باعث تغییر اوضاع شد. پسر پادشاه به پسر پادشاه تبدیل شد. کلاغ انجام داد خطوط اصلی این داستان از همان زمان در ذهنم ماند و از سال 1395 نگارش نمایشنامه را شروع کردم، البته شخصیت ها و داستان های دیگری را نیز به داستان اضافه کردم.

در خلاصه داستان «شاهزاده خانم و کلاغ های تاج طلایی» آمده است: «شاهزاده خانمی به نام ویشا پس از سالها متوجه شد که او جادوگری است که تاج و تخت و دارایی را در اختیار دارد. منال شاه شد برادرش را فریب داد و او را به یک کلاغ تبدیل کرد. اکنون ویشا او سعی می کند آنها را پیدا کند. به بازار شهر رفت و با مردم صحبت کرد و بعد تابلویی دید و به جنگل رفت و با حیوانات جنگل صحبت کرد. آن ها هستند ویشا به خانه پیرزنی مهربان که مانند فرشته است و در آخر ویشا با کمک ابر و باد برادرانش را پیدا کرد و به قصر بازگرداند.

بازیگران این داستان نویسنده و کارگردان: پویا شش پری، دستیار و طراح: یکتا مقدسفر، طراح صحنه و عروسک: علیرضا حسین پور، آهنگساز: فرید نوایی، طراح صحنه و لباس: سمیرا شش پری، طراح نورها: کیوان. ضیاپورطراح پوستر: ندا حیدری، عکاس: علی زنجانی، بازیگران و عروسک گردانان: سامیه بیگی، المیرا پارسا، سعید مشکی آلوده، زن جبین پور، هانیه رهگذر، ماهی طاهری، نیما محمودی، مهتاب فرحپورعرفان امین، عرفان گرممانی، مهران ولی زاده، پویا ششپری و مهدی رمضان زاده.