تیم جوانان ایران که مجانی مبارزه می کند قهرمان آسیا شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان



به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت های کشتی آزاد جوانان آسیا که از روز گذشته در منامه بحرین آغاز شده بود، امشب با معرفی تیم های شورشی و نخبه به پایان رسید.

در پایان این مسابقات که با درخشش جوانان استقلالی کشورمان دنبال شد، تیم ملی کشورمان توانست با قدرت تمام بر بام آسیا بایستد و رکوردی را به نام خود ثبت کند.-تاریخ با 8 مدال طلا و یک نقره. مدال و 228. امتیاز و فاصله 43 امتیازی با تیم دوم. به آرامی

پس از ایران، تیم هند با 185 امتیاز و قزاقستان با 148 امتیاز دوم و سوم شدند.

در این مسابقات آرمین حبیب زاده 61 کیلوگرم، حسین محمد آقایی 70 کیلوگرم، عرفان الهی 74 کیلوگرم، سوبان یااری 79 کیلوگرم، عارف رنجبر 86 کیلوگرم، مبین عظیمی 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا. در 97 کیلوگرم و سالار حبیبی در 125 کیلوگرم مدال طلا و رضا مومنی در وزن 57 کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

نتیجه کامل تیم ملی کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول در دور دوم خطیب آلانی از عراق را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و در دور سوم و پایانی ولادیسلاو نکندروف از عراق را شکست داد. قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر به فینال رسید مومنی با شکست مری بزاربایف از قزاقستان به مدال نقره دست یافت.

در وزن 61 کیلوگرم آرمین حبیب زاده در دور نخست مقابل انخبولد انخبات از مغولستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ارسلان رحیم اف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. حبیب زاده در فینال با نتیجه 11 بر 9 کومار موهیت از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 65 کیلوگرم، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم، محمدعلی عموزاد با نتیجه 7 بر یک به امیدجان جلالوف از ازبکستان سقوط کرد و برای شکست این یاغی در زمین فوتبال. عموزاد در مراحل مقدماتی از دور رقابت ها انصراف داد.

در وزن 70 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم حسین باخولتانوف از قزاقستان با نتیجه 14 بر 6 از سد گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را با نتیجه 10 بر 8 شکست داد و به فینال راه یافت. محمد آقایی در فینال مقابل ملایم یداو از هند با نتیجه ۱۵ بر ۷ به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

عرفان الهی در وزن 74 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر 2 و تا واشر از سد ریوتارو توگویا ژاپن گذشت. وی در این مرحله دیاس ساگداتوف از قزاقستان را با ۱۰ امتیاز شکست داد و به فینال راه یافت. الهی در فینال با نتیجه 10 بر 4 جیدیپ از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 79 کیلوگرم سبحان یاری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر جونگ اوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله مقدماتی با نتیجه 12 بر 2 از یلنور شیلدبای قزاقستان گذشت و به فینال راه یافت. یاری در این دیدار با نتیجه 4 بر یک مقابل سوبارو تاکاهارا از ژاپن به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم عارف رنجبر در دور نخست مقابل جاکسیلیک از قزاقستان با نتیجه 11 بر 8 به برتری رسید. نتیجه. رنجبر در این مرحله با نتیجه 6 بر 3 حاج اکبر عبدالکاخاروف از ازبکستان را شکست داد و به فینال راه یافت. رنجبر در فینال به مصاف باتبیلکون ندامبت از مغولستان رفت و با نتیجه 8 بر 2 حریف خود را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 92 کیلوگرم مبین عظیمی در دور نخست 12 بر 2 عیسی کیکوچی از ژاپن را شکست داد و در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 12 بر 2 مقابل آکاش از هند به برتری رسید و راهی فینال شد. عظیمی در فینال به مصاف نوردولت باکنوف از قزاقستان رفت و با نتیجه 7 بر صفر به زنجیره طلا دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم که با حضور 7 شورشی در دو گروه 4 و 3 تیمی برگزار شد، امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل نوربولات عادل اولو از قرقیزستان به برتری رسید. در دور دوم اما آشیش از هند با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله 12 بر 2 مقابل زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان به برتری رسید و راهی فینال شد. آشیش از هند در دیدار پایانی مقابل نماینده کشورمان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم که با حضور 7 ورزشکار در دو تیم 4 و 3 نفره انجام شد، در دور اول سالار حبیبی در اولین بازی با نتیجه 10 ساعت صفر و در بازی بعدی ابدی نظر اولو از قرقیزستان را شکست داد. دور با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل بجت تازی از قزاقستان به برتری رسید و به نیمه نهایی راه یافت. حبابی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر آینازار بزاربایف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف ماهندرا گایکواد از هند رفت و توانست با نتیجه 10 بر صفر حریف خود را شکست دهد و به مدال طلا دست یابد.

رده بندی تیمی : 1 – ایران 228 امتیاز 2 – هند 185 امتیاز 3 – قزاقستان 148 امتیاز 4 – ژاپن 123 امتیاز 5 – ازبکستان 114 امتیاز 6 – قرقیزستان 85 امتیاز