تیزر تلویزیونی 15 ثانیه ای 5 میلیارد تومان! / نمایش بر پیروزی «بچه ها» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحسن توکلونیا تهیه کننده فیلم سینمایی «چند گریه می کنی 2» به کارگردانی علی توکلونیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت اکران این کمدی در سینماها گفت: البته تفاوت هایی بین فیلم ها وجود دارد. توزیع کنندگان تازه توسعه یافته نیز با هم کار می کنند وبند و بین فیلم های مستقل و فیلم هایی که منتشر کرده اند تمایز قائل شوید. برخی در روز اول اکران فیلم استاد سینما آنها علیه سانس تبعیض قائل شدند. به نظر من فیلم هایی که کمتر از فیلم ها می فروشند شانس بیشتری برای حضور در سینما دارند، چرا؟ چون این فیلم در یک سرباز فصل آنها هستند.

وی با انتقاد از نبود تیزر تلویزیونی برای تبلیغ این فیلم ادامه داد: زمانی که فیلم من بازبینی شد، تنها 5 میلیارد تومان تیزر تلویزیونی اجازه این کار را داشت و آن هم به قیمت یکی بود. تیزر در زمان مناسب در شبکه یک، ثانیه ای 330 میلیون تومان! یعنی یک تیزر 15 ثانیه ای 5 میلیارد تومان می ارزد! یعنی اجازه دادند در تلویزیون یک تیزر پخش کنم. در سال 1995، من حدود 100 تیزر تلویزیونی برای فیلم “سایه های موازی” داشتم و دیدم که چقدر اوضاع واقعاً تغییر کرده است. اما در آن روزها تعداد بینندگان تلویزیون بسیار بیشتر از امروز بود. به جای اینکه ما در این مورد 100 پنالتی برای 300 پنالتی انجام دهیم، تلویزیون اینگونه جریمه ها را مجانی می دهد!

این تهیه کننده ادامه داد: این شرایط زمانی است که برخی از فیلم های حمایتی نمی توانند تعداد تیزرهای موجود در بیلبوردهای تلویزیون یا شهرداری را بشمارند. تا اینجا شاهد تبعیض در سینما هستیم. من یک تهیه کننده مستقل هستم و این فیلم تمام زندگی من با 35 سال سابقه حضور در سینماست. تا به حال یک فیلم جنگی یا یک فیلم اکشن داشته ام، اما اینگونه با من برخورد کردند. هیچ حمایت خاصی برای فیلم های ما وجود ندارد. این چیزی است که من در مورد همه فیلم هایی که معیارهای یکسانی با صحنه تیزر تلویزیونی دارند و در مورد آنها می گویم حامیان ممکن نیست.

توکل نیا گفت: در سمت حمایت، شرکت هایی هستند که با برخی خرده فروشان همکاری می کنند. از این منظر هیچ وقت نمی توان چیدمان سینما را تنظیم کرد که خیلی چیزها تبدیل به رانت می شود. قبل از اینکه بتوانم از اجاره و مسکن استفاده کنم باید به یک باند بپیوندم و هرگز گانگستر نبودم.

اصرار کرد: چقدر گریه می کنی؟ 2 » توسط نیمه اول این فیلم پشتیبانی می شود که در زمان خود تبدیل به یک برند شده است، به طوری که فروش زیادی نداشته است، اما هنوز آنطور که باید فروش نداشته است، زیرا. حامیان هیچ کدام وجود نداشت. بعضی ها می گویند چرا توکلونیا برای این فیلم بیلبورد نگذاشته است، اما نمی دانند که باید حدود 1.5 میلیارد خراج به 20 بیلبورد آن بدهند، من تهران هستم! یعنی حداقل 4 میلیارد فروش باجه بلیط فروشی که هرگز این معیارها را برآورده نمی کند. این نوع تبلیغات نیاز به حامیان مالی دارد ولی ما هرگز چنین حمایتی دریافت نکرده ایم.

این تهیه کننده به موفقیت برخی اشاره می کند استاد سینما وی در حوزه توزیع نیروی برق افزود: برخی استاد سینما آنها واقعاً کمی دور هستند خاص فیلم مجاز نیست. نمی دانم چرا. یکی از آنها استاد سینما اجازه نمایش فیلم در سینماهای تحت سلطه خود را نمی دهد. اکثر سینماها سه سانس فیلمبرداری دارند که دو تای آن قبل از ساعت 15 است! واقعا سه سانس برای فیلم ما کافی نیست و این وضعیت خیلی ناعادلانه است. در آن ساعات 10 نفر به سینما نمی روند!

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند به فیلم ما کمک کند و با تماشای بهتر فیلم معجزاتی رخ دهد. در آن شرایط از اکران فیلم بسیار ناراضی بودیم. از یک سو شرایط اقتصادی اخیر و آلودگی هوا باعث شده است که به غیر از تماشای فیلم، نان شب مردم باشد. با ارزش بیرون رفتن از خانه و رفتن به سینما؟ ما می دانستیم که تعطیلاتی در پیش است، اما انتظار چنین اقتصادی را نداشتیم. مردم الان نگران معیشت خود هستند، چطور می توانند 45 هزار دلار بلیط سینما بدهند؟