تیراندازی در کریات اربا الخلیل/ کشته شدن یک صهیونیست تایید شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، شامگاه شنبه منابع عبری زبان از تیراندازی در این شهر خبر دادند. رویداد چهار در شهر خلیل بانک غربی گزارش داد.

گفته می شود در این اقدام دو صهیونیست مجروح شدند.

منابع عبری زبان تاکید کردند که یکی از صهیونیست ها از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و حالش وخیم است.

حتی در ابتدای این رویداد اعلام شد که مخالفان به خانه بازگشته اند ایتمار پسر غفیر یک عضو رادیکال کنست حکومت صهیونیستی در این شهر رویداد چهار آنها تیراندازی کردند اما بعداً برخی منابع اسرائیلی گفتند که بر خلاف اطلاعات منتشر شده، گلوله ها به سمت خانه بوده است. ایتمار پسر غفیر یا ساختمان های دیگر روستا رویداد چهار انجام نشد، اما سربازان اسرائیلی مستقر در ورودی این شهر هدف تیراندازی قرار گرفتند.

علاوه بر این پس از این حادثه تعداد مجروحان این عملیات رویداد چهار انجمن ستاره سرخ تشکیل شد دیوید وی از تعداد مجروحان تیراندازی در این شهرستان خبر داد رویداد چهار در خلیل 6 نفر بودند.

منابع عبری زبان نیز اعلام کردند که مجری این عملیات در درگیری مسلحانه با نظامیان اسرائیلی کشته شده است.

علاوه بر این، منابع فلسطینی فاش کردند که سربازان اسرائیلی آمبولانسی را در نزدیکی محل تیراندازی در شهر هدایت کردند. خلیل آنها آتش گشودند و یک امدادگر هدف قرار گرفت و زخمی شد.

از سوی دیگر این منبع به زبان عبری از زخمی شدن یکی از صهیونیست ها در تیراندازی در این شهر خبر داد. رویداد چهار در شهر خلیل بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت. گفته می شود فرد کشته شده یکی از صهیونیست های سرشناس و مقامات بلندپایه اسرائیلی در این شهر است رویداد چهار قبلا، پیش از این.

تلویزیون 12 رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که ارتش به سمت این ساختمان آتش گشوده است ایتمار پسر غفیر یک عضو رادیکال کنست در شهر رویداد چهار در خلیل رد شد.

یک منبع عبری زبان گفت: مبارزان مسلح فلسطینی به مدت 5 دقیقه با نظامیان اسرائیلی درگیر شدند و موفق شدند یک صهیونیست را به هلاکت برسانند و 5 نفر دیگر را زخمی کنند. منابع عبری زبان گزارش دادند که این تاجر در جریان این عملیات به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شد.

سربازان رژیم صهیونیستی که این تیراندازی را در این شهر اجرا کردند نیز شهادت دادند. رویداد چهار در خلیل مطلع. به گفته منابع عبری، ممکن است دو نفر این عملیات را انجام داده باشند و اکنون ارتش به دنبال نفر دوم است.