تیراندازی به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی در شمال شرق رام الله – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک منبع عبری زبان از تیراندازی آنها به یکی از پایگاه های ارتش اسرائیل در نزدیکی این شهر خبر داد. آهسته. تدریجی آنها شمال شرق رام الله را گزارش کردند.

هنوز هیچ جزئیاتی منتشر نشده است، اما به نظر می رسد تیراندازی کردن نگرش شهروندان فلسطینی به خشونت و اقدام یک جرم همیشه آویو علیه فلسطینی ها

از سوی دیگر این تیراندازی تنها چند ساعت پس از اعلام آتش بس در فلسطین رخ داد. تنها چند دقیقه پس از ساعت یک بامداد دوشنبه 26 مرداد به وقت تهران، توافق آتش بس میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی رسما اجرایی شد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که چند ثانیه قبل از اجرای رسمی توافق آتش بس در غزه، ده ها موشک از نوار غزه به سمت سرزمین های اشغالی شلیک شد.

پیش از این جنبش جهاد اسلامی رسما از اعلام توافق آتش بس در غزه در ساعت 23:30 شب به وقت فلسطین خبر داده و از تلاش های مصر برای دستیابی به این توافق قدردانی کرده بود.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: ما بر حق طبیعی خود برای مقابله با هرگونه تجاوزی از سوی دشمنان صهیونیستی پافشاری می کنیم.

جهاد اسلامی افزود: به مجروحان حمله دشمن صهیونیستی به غزه افتخار می کنیم و بر روح شهدای بزرگ فلسطین درود می فرستیم.

برخی منابع خبری مفاد توافق آتش بس مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در غزه را به شرح زیر اعلام کردند:

1 فرصت بسام السعدی رهبر اسیر جهاد اسلامی و اسیر خلیل عواده

2 بازگشایی تمامی گذرگاه ها در نوار غزه

3 از صبح روز دوشنبه عرضه نفت به غزه از سر گرفته می شود

4 کاهش محاصره غزه

همزمان با اعلام توافق آتش بس، زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در سخنرانی خود در تهران به توسعه نوار غزه پرداخت و گفت: از همه کسانی که با ما تماس گرفتند و با ما همبستگی کردند به ویژه وزیر امور خارجه قطر، ایران و رئیس مجلس لبنان از شما تقدیر و تشکر می کنیم.

به قول زیاد سبوسدر مقابله با حملات به ملت فلسطین و مقاومت در غزه، دستاوردی تاریخی داشت یک جرم دشمن پیدا کردند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی ادامه داد: جهاد اسلامی برای حفظ وحدت ملت فلسطین و همه بخش‌ها و بخش‌ها تأسیس شد و امروز پایدارتر و قوی‌تر از گذشته است و می‌بینید که چگونه گروه قدس به دستاوردهای بزرگی دست یافت.» »

زیاد سبوس وی همچنین گفت: 58 مواضع صهیونیست ها در آن زمان زیر بارندگی سپاه قدس بود. دشمن صهیونیستی تحت فشار مخالفان بود و ما این دولت را مجبور کردیم که خلیل اسیر را آزاد کند. درآمد و شیخ بسام السعدی ما خواهیم کرد