تکواندو البرز جایگاه ویژه ای در کشور دارد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر فرهاد اصلانی شامگاه سه شنبه در حاشیه مسابقات تکواندو قهرمانی بسیج با اشاره به اینکه تکواندو البرز جایگاه ویژه ای دارد. آه تو در کشور و بیش از 62 هزار تکواندوکار در این استان دارد، گفت: معمولا اگر در این رشته مقام اول را کسب نکنیم، مقام دوم را کسب می کنیم. م. پس از شرایط سخت کرونا، برگزاری چنین مسابقه ای در چرخاندن دوباره چرخ های تکواندو موفق خواهد بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از ورزشکاران در این مسابقات مهارت و استعداد خود را نشان می دهند و تبدیل به یک فرم می شوند، گفت: این مسابقات بستری برای رسیدن به اردوی کشوری می شود. با توجه به بحث و گفتگو مقرر شد نفرات اول و دوم این مسابقات به پایگاه ارتش اعزام شوند. در این دوره از مسابقات ملی پوشان و مربیانی از شهرهای مختلف نیز حضور دارند که این امر باعث بالا رفتن کیفیت مسابقات و از سوی دیگر باعث شناخته شدن مربیان ملی ورزشکاران می شود.

دبیر منطقه تکواندو استان البرز با اشاره به اینکه این مسابقات در دو روز برگزار می شود، اظهار داشت: طبق آیین نامه هر استان در هر وزن یک نفر و از هر استان یک زن هشت و هشت مرد در مسابقات شرکت کردند. استافزود: تلاش سپاه و بسیج بر این بود که این مسابقات در زمان کمتری نسبت به تیم های اعزامی از شهرهای مختلف برگزار شود. است، سختی و فشار کمتر. بعد فنی مسابقات تا اینجا خوب بوده و همه از آن راضی هستند.

اصلانی با بیان اینکه سال هاست سپاه و بسیج در برگزاری برخی مسابقات در کنار تیم تکواندو بوده اند، گفت: تکواندو در این استان با همه اهالی، امر – مسابقات جهانی و المپیک را در رده های مختلف از جوانان تا بزرگسالان به پایان رساند. ، هنوز در خانه تکواندو وجود ندارد و برای برگزاری مسابقه باید اجازه حضور در اتاق را داشته باشد. در این باره با مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز رایزنی شد و ایشان اطمینان دادند.

وی گفت: ما هم به دنبال این هستیم که بعد از سال ها بتوانیم یک مکان مرکزی برای اردوها و برنامه ها داشته باشیم. مقدار کمی وی در خصوص مهاجرت برخی از ورزشکاران خاطرنشان کرد: هیچ وقت باور نمی کنم که وضعیت فردی که مهاجرت می کند بهتر شود و قطعا این موضوع را در رشته تکواندو می بیند. م. همه در کشور در این زمینه موفق بوده اند. امکاناتی برای این بخش در کشور وجود دارد و جدی گرفته می شود که در هیچ کجای دنیا اینطور نیست.