تکمیل راه آهن شهر و تبدیل آن به مترو، خواسته اصلی ساکنان دره ورامین است-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید مرتضی محمودی در سفر حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان گفت: نقش مهمی در آغاز نهضت اسلامی و عصر انقلاب ورامین و مردم ورامین داشت. این دشت و حفاظت مقدسی که هرگز فراموش نخواهد شد. امام راحل (ره) علاقه خاصی به این منطقه داشتند و مردم این دیار همواره به دیدار ایشان می رفتند و استاد اعظم نیز در سفر تاریخی خود در خرداد 1361 به این منطقه ابراز علاقه کردند.

وی افزود: سفر رئیس جمهور محترم در خرداد ماه صورت می گیرد که به نوعی تمرکز بر این داستان بی نظیر و ماندگار در 6 خرداد است.

نماینده ولی فقیه در ورامین گفت: این منطقه پس از 15 خرداد 42 به مدت 15 سال مورد خشم رژیم منحوس و وحشی پهلوی قرار داشت و در پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم شایستگی از کوچکترین بنای خود خلع شد. سرویس. به رسمیت شناخته شدند، اما به دلیل زوال دوره طاغوت و سیل مهاجرت و افزایش جمعیت، حقوق این منطقه به طور کامل احقاق نشد.

محمودی ادامه داد: امیدواریم با حضور رئیس جمهور محترم و توجه به زحمات و روحیه انقلابی ایشان، روند موثری برای تحقق مطالبات برحق مردم رقم بخورد.

وی با اشاره به نیازها و مطالبات ضروری منطقه گفت: قطارهای شهر را بخرید و تبدیل به مترو کنید، برای نجات این ترافیک خسته کننده، بزرگراه دیگری به سمت تهران بسازید، به تامین آب کشاورزی و افزایش دامداری بپردازید. تا آنجا که ممکن است.” احداث مراکز صدا و سیما در تهران، تجهیز و توسعه بیمارستان های منطقه، ابلاغ به استاندار ویژه مبنی بر روی زمین ماندن وعده ها، تامین هواپیماهای مسافربری مورد نیاز مردم، رفع مشکلات صنعتی شدن شهر به ویژه شهر خیرآباد یکی از مهمترین شهرهای این منطقه است.

محمودی گفت: بدیهی است که برای توسعه و تقویت زیرساخت های فرهنگی و حمایت از سمینارها و دانشگاه و ایجاد پارکی برای موزه دفاع مقدس و ارائه امکانات تفریحی و ورزشی مانند مرکز دانش.» همچنین باید آموزش هایی در نظر گرفته شود که سازماندهی و نظارت مدیران محترم بتواند به حفاظت از منابع معنوی و فرهنگی منطقه کمک کند.