توهین به پیامبر اسلام (ص) احساسات مسلمانان را جریحه دار می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بلال بوتو زرداری وزیر امور خارجه پاکستان روز یکشنبه در تماس تلفنی با حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، از وی خواست تا درباره موضوع اسلام هراسی در هند گفتگو کند.

به گزارش تارنمای وزارت امور خارجه پاکستان، وزیر امور خارجه این تفنلی عزانی در خصوص هتک حرمت حرم پیامبر اسلام (ص) در هند توسط دو مقام عالی رتبه BJP جاناتا . حزب (BJP) گفت: به شدت مجروح شده است.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان به نقل از بلال بوتو زرداری آمده است: ما از سازمان همکاری اسلامی (OIC) می خواهیم که وضعیت اسلام هراسی در هند را به سرعت حل کند.

«حسین ابراهیم طاها» دبیرکل انجمن اسلامی نیز در گفت‌وگوی تلفنی تاکید کرد: سازمان همکاری اسلامی نسبت به ظهور اسلام‌هراسی و نیاز به اقدام جمعی برای مبارزه با آن بسیار حساس است.

شایان ذکر است پلیس هند جمعه گذشته از تجمعات حداقل در دو شهر این کشور جلوگیری کرد و این در حالی است که مردم هند در بسیاری از نقاط این کشور توسط دو تن از اعضای حزب حاکم سابق در مورد پیامبر اسلام (ص) شرمنده شده بودند. .

در شهر پرایاگراج اوتار پرادش، پلیس ضد شورش روز جمعه به معترضان یورش برد و صدها معترض را از کامیون ها خارج کرد.

در این گزارش همچنین آمده است که معترضان و پلیس در رانچی، پایتخت جرکند، شرکت کردند.

در منطقه با اکثریت مسلمان کشمیر، گروه‌هایی از معترضان در ده‌ها مکان تجمع کردند و برخی شعارهایی علیه مقامات سرنگون شده سر دادند.

دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، پس از انتقاد دو مقام حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) در مورد رحلت پیامبر اکرم (ص) در پایان ماه می و اوایل ماه جاری با مخالفت مسلمانان داخل و خارج از این کشور مواجه شده است.

حزب حاکم بهاراتیا، جاناتان نوبور شارما و نوین جیندال، دو سخنگوی حزب را تعلیق کرد، اما از عذرخواهی رسمی خودداری کرد.

برخی از کشورهای مسلمان از سخنان دو تن از اعضای حزب حاکم هند درباره پیامبر اسلام (ص) که حاوی پیام‌های توهین‌آمیز است، خشمگین شده‌اند و دولت هند در تلاش است تا از تنش‌های دیپلماتیک با این کشورها جلوگیری کند.