تولید در استان تهران با اصلاح مصوبه تأسیس صنعتی سه برابر می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری عصر دوشنبه در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان تهران که با حضور عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران برگزار شد. سیجانی رئیس سازمان ساکت باش استان تهران، مرتضوی، رئیس خانه صنعت، معادن استان تهران، صادقی، مدیرکل شرکت های صنعتی استان تهران، صنعتگران، منتخب معدن و مالکان یکی دیگر از وظایف این اداره کل در محل سالن کنفرانس برگزار شد. وی از ظرفیت های استان تهران گفت: جمعیت حدود 17 میلیونی تهران به معنای بازار بزرگی برای تولید است

استاندار تهران گفت: زیرساخت های بسیار خوبی از جمله کریدورهای حمل و نقل و گمرک در استان تهران وجود دارد، به عبارتی امکانات تولید، لوازم و زیرساخت های موجود در آن منطقه وجود دارد.

وی افزود: 70 درصد درآمد کشور و 25 درصد صنعت کشور در استان تهران است، بنابراین حل مشکل الگویی برای کل کشور خواهد بود، صنعت، معدن و تولید در استان تهران و مصمم به انجام آن هستیم. در استان مهم است.

منصوری با اشاره به لزوم تحلیل واقعی صنعت و معدن خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات، افق و روند صنعت و معدن خوب است، کارهای زیادی انجام شده است، مشخص است که هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. ، و ما باید کمک کنیم تا الزامات به شکل عملکردی پیاده سازی شود

وی با اشاره به مشکل دیرینه محدودیت ایجاد صنایع در شعاع 120 کیلومتری استان تهران، ادامه داد: این قانون در سال 96 ابلاغ شد که مشکلات زیادی را برای استان به همراه داشت و بیش از 15 جلسه در بالاترین سطح برگزار شد. با حضور وزیر حل شود و با این حکم میزان تولید در استان تهران دو یا سه برابر می شود.

استاندار تهران سپس گفت: یکی از مصوبات عمده این است که سایت صنعتی در 38 شکل صنعتی مستقل فعالیت می کند و 13 هزار گروه صنعتی مجوز گرفته و به این صورت ساماندهی شده و تغییرات برطرف شده است، آنها که عالی هستند. فعالیت در زمینه تولید. .

وی گفت: 300 معدن شن و ماسه در استان تهران داریم که استخراج این معادن ممنوع است و اعلام شد در قالب مصوبه دولت مجاز شد محدودیت شعاع.

منصوری همچنین با اشاره به اینکه باید مشکل تولیدکننده را به عنوان نمونه در نظر گرفت، تصریح کرد: حل مشکل تولیدکننده بسیار مهم است، به همین دلیل در قالب بازدید و تسهیل در مرکز، تلاش می شود مشکل ما حل شود. یک واحد تولیدی هستند، زیرا معتقدیم تجهیزات و لوازم کافی برای تولید در استان تهران وجود دارد، ما به معنای واقعی به تولیدکنندگان کمک کرده ایم و باید کمک کنیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: برای رفع برخی مشکلات و رفع بوروکراسی، دولت و مجلس باید ضمن تعدیل رویه، نسبت به ایجاد اداره منطقه ای در حوزه صنعت و معدن اقدام کنند.