تولید حیوانات ضد عفونی کننده نانو ارزانتر از نمونه های خارجی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید محمد موسوی خطاط، مدیر تیم استارت آپی در جمع خبرنگاران گفت: محصولی تولید کرده ایم که برای ضدعفونی قفس حیوانات استفاده می شود.

وی با بیان اینکه این محصول برای ورم پستان دامی نیز قابل استفاده است، افزود: ورم پستان یک بیماری شایع در دام است که به دامداران آسیب می زند زیرا شیر ظرف هفت روز قابل استفاده نیست.

مسئول این تیم استارت آپی تصریح کرد: محصولات موجود در بازار برای نظافت گاو دام از نمک ید و آمونیوم گرفته شده و این دو ماده وارد می شود.

وی خاطرنشان کرد: عرضه این محصولات به دلیل نوسانات ارزی باعث افزایش قیمت کشاورزان می شود. این محصول مبتنی بر نانو بوده و قیمت آن برای مشتری باید یک سوم نمونه های موجود در بازار باشد.

موسوی خطاط با بیان اینکه این محصول دارای گواهینامه نانو مقیاس و تاییدیه سازمان دامپزشکی است، گفت: اثر ضد باکتریایی این فرآورده دو برابر فرآورده های مشابه بوده و ریه های شیر کامل را پاکسازی می کند.

به گفته وی، برای ایجاد خاصیت ضد باکتریایی در این محصول از نانوذرات استفاده شده است. علاوه بر این در تولید این محصول از متابولیت های گیاهی استفاده می شود، بنابراین غیرسمی است.