توقیف دو قایق آمریکایی بدون وسیله نقلیه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در مراسم استقبال از هشتاد و چهارمین گروه رزمی نیروی دریایی ارتش، سفر به آبهای آزاد و بین بین المللی که پیش از ظهر جمعه و با حضور امیر دریادار شهرام ایرانی در منطقه یکم نیروی دریایی در امامت بندرعباس کارکنان ناوگروه 84 برگزار شد. نداجاآنها با استقبال گرم فرمانده و خانواده اش به مهین بازگشتند.

گروه رزمی اطلاعات عملیاتی 84 نیروی دریایی راهبردی ارتش به فرماندهی ناوشکن ایرانی جماران به مدت 86 روز کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها را در جمهوری اسلامی ایران تحویل داد و از منافع عزیزمان نیز حفاظت کرد. کشور آب آزاد

ضبط دو پهپاد آمریکایی

دریادار ایرانی در حاشیه این مراسم اعلام کرد: ناوگروه راهبردی 84 نیروی دریایی ارتش با حضور مقتدرانه در اعماق دریا به ویژه در منطقه دریای سرخ در انجام عملیات هشدار و راه اندازی پدافند دریایی موفق عمل کرد. در بالاترین سطح، و جایی که نیرو است هی حضور ناعادلانه در منطقه، امنیت تور در خطر است، آنها می توانند به خاطر بسپارند دوستانش که در گذشته مستقیماً در برابر بی عدالتی ایستادند تا دوباره برای گرفتن 2 پهپاد آمریکایی بایستند.

امیر دریادار شهرام ایرانی افزود: آمریکا باید بداند که اگر قرار است در جایی نیروی دریایی حضور داشته باشد باید موازین حقوق بین الملل را رعایت کند. بین المللی و بدانند که جمهوری اسلامی ایران با حضور پررنگ خود در منطقه با هر گونه فعالیتی که ایمنی و امنیت کشتیرانی را تهدید کند، به طور موثر برخورد خواهد کرد.

وی افتخار بزرگ این ناوگان را ایستادن مستقیم در قعر دریا و مقابله با شرارت بزرگ جنایتکاران آمریکایی با صلابت و قدرت دانست و گفت: همه این افتخارات نشان از ایمان ارتش است. یک فرمانده برای کار، مهارت و شجاعتش.