توافق بهترین راه برای حل مشکل هسته ای ایران است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از که در بی سی نیوز، “کارین ژان تی سالسخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که توافق هسته ای بهترین راه برای مقابله با مشکل هسته ای در ایران است.

سخنگوی کاخ سفید اگرچه با بیان اینکه نگرانی‌هایی در مورد ایران داریم، باز هم توافق هسته‌ای را بهترین راه برای مقابله با مشکل هسته‌ای ایران خواند و گفت: واشنگتن ضمن موافقت با ادامه مذاکرات برای احیای برجام، اجازه این مذاکرات را خواهد داد. با امنیت ملی

این مکان فهمیدن سخنگوی کاخ سفید در آن زمان گفت که «جوزف برلیاین مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوالی با عنوان «آیا مصالحه ای بین اسرائیل و اتحادیه اروپا بر سر توافق هسته ای ایران وجود دارد؟» گفت: باشهاین یکی از بحث برانگیزترین موضوعات است.

مقامات سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه دادند: نخست وزیرسنگ قبراو در مورد مخالفت خود با این روند بسیار صریح بوده است. اما من ماموریتی از سازمان ملل دارم و این چیزی است که سعی می کنم انجام دهم. اما در این مرحله مذاکرات به بن بست خورده است.

باید گفت برلی اولین وی در سخنان خود گفت: پیشنهاد اتحادیه برای احیای توافق هسته ای با ایران تا زمان بازگشت به مذاکرات باقی خواهد ماند. یوسف برلی وی در گفت و گو با شبکه خبری الجزیره گفت: پیشنهاداتی که در خصوص احیای توافق هسته ای با ایران ارائه کرده ایم تا زمانی که به میز مذاکره برگردیم روی میز خواهد بود.

در همین حال، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هفته گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل انتظارات از دستیابی به موفقیت در توافق هسته ای ایران را کم اهمیت جلوه داد و گفت اما باور نمی کرد که با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران دیدار کند. مثمر ثمر به

وی در عین حال افزود که در حال حاضر در بحبوحه مذاکراتی که اتحادیه اروپا رهبری می کند، پیشرفت چشمگیری در این زمینه پیش بینی نمی کند.

همزمان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران در گفتگو با شبکه خبری الجزیره در کنفرانس اعضای سازمان همکاری شانگهای تاکید کرد که تصمیم نهایی درباره توافق هسته‌ای به آمریکا بستگی دارد.