تنها 33 درصد از آمریکایی ها خواهان انتخاب مجدد بایدن هستند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، فاکس نیوز نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می دهد تنها 33 درصد از مردم آمریکا خواهان انتخاب مجدد جو بایدن، رئیس جمهور فعلی این کشور در انتخابات ریاست جمهوری آینده هستند. . در سال 2024

بر اساس این گزارش، بر اساس این نظرسنجی، 54 درصد از مردم آمریکا خواهان انتخاب فردی غیر از بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که این میزان در ابتدای سال جاری 36 درصد بوده و شانس انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا ضعیف است.

در عین حال، 10 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هنوز تصمیم نگرفته اند که می خواهند چه کسی را به عنوان رئیس جمهور بعدی کاخ سفید ببینند.

کریس اندرسون، جامعه شناس و یکی از شرکت کنندگان در این مطالعه، گفت که این نتایج نشان می دهد که برخی از دموکرات ها به نامزدی واجد شرایط تر از بایدن متعهد هستند، در حالی که جمهوری خواهان مخالف انتخاب مجدد هستند.

لازم به ذکر است این نظرسنجی از 18 تا 12 مهرماه و قبل از انتخابات نیمه خرداد ماه آینده که در ماه آینده برگزار می شود و با شرکت 1206 نفر به صورت تلفنی انجام شده است.

ریاست جمهوری بایدن که در ژانویه 2021 و در بحبوحه همه گیری کووید-19 آغاز شد، با آسیب های اقتصادی ناشی از بحران بهداشت جهانی از جمله افزایش هزینه های زندگی همراه بوده است.