تنها 245 میلی متر باران در سال زراعی در شهرکرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانمهران چراغ پور در گفتگو با خبرنگاران مهر اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه هواشناسی و تصاویر ماهواره ای از ابتدای هفته آینده مشخص است آسمان استانی و در برخی نقاط اوایل هفته مه خفیف پیش بینی می شود. در صبح.

وی بیان کرد: در این مدت پیش بینی می شود در بعدازظهر کمی ابر گاهی با وزش باد کمی شدیدتر و در نقاطی که احتمال وقوع طوفان محلی وجود داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به خشکسالی اخیر در استان گفت: در سال زراعی جاری تنها 245 میلی متر بارندگی در شهرکرد ایجاد شده است.

چیراگ پور با تاکید بر اینکه 96.2 درصد از شهرستان های چهارمحال و بختیاری با خشکسالی مواجه هستند، گفت: میانگین بارندگی استان از ابتدای مهر تاکنون 507 میلی متر بوده که نسبت به بلندمدت 14 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کمترین و بیشترین دما در مرکز استان 12.4 و 38 درجه بالای صفر بوده است، گفت: در 24 ساعت گذشته، “بلداجی” با رکورد سردترین دمای هوا بوده است. نان مرغوب 11.5 و “لردگان” و “لردگان”مرد خلیفهبا دمای بالای 40 درجه بالای صفر، گرم ترین نقاط چهارمحال و بختیاری است دیا.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: زنبورداران در صورت کمبود شهد برای داشتن یک پسر منطقه باید غذای اضافی برای کندوها را در برنامه قرار دهد و با توجه به افزایش دما، منبع آب در نزدیکی کندوها قرار گیرد.