تمدید آتش بس در سایه محاصره غیرممکن است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «تفیق الحمیریمشاور اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن تاکید کرد: ائتلاف متجاوز در اجرای مفاد آتش بس ناکام بوده و تمدید آتش بس در سایه محاصره غیرممکن است.

وی با تاکید بر اینکه ارتش و کمیته مردمی برای هر کاری آماده هستند، گفت: ائتلاف متجاوز به اجرای آتش بس اهمیتی نمی دهد و 6 ماه است که جلوی تایمر منتظریم، امروز با این واقعیت روبرو هستیم که آتش بس زیر سایه محاصره به معنای کشتار خاموش شهروندان یمنی است، دیگر نمی توانیم صبر کنیم و محاصره شکسته خواهد شد.

این مقام یمنی با تاکید بر اینکه نیروهای یمنی در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند، گفت: شهروندان یمنی به دنبال حقوق و حاکمیت خود بر تمامی سرزمین های یمن هستند.

مشاور اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در ادامه توصیه کرد: تعلل کشورهای متجاوز در اجرای اقدامات آتش بس عواقب غم انگیزی در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در تاریخ 2 آوریل به مدت 2 ماه آتش بس در یمن تحت نظارت سازمان ملل برقرار شد و پس از آن 2 بار تمدید شد و امروز (یکشنبه 11 مهرماه) پایان یافت. چهارشنبه گذشته «هانس گروندبرگ» نماینده سازمان ملل در امور یمن در سفر به صنعا با مقامات انصارالله دیدار کرد. این سفر بدون فاش شدن هیچ نتیجه خاصی به پایان رسید.

به این ترتیب یحیی سریع سخنگوی ارتش یمن در هشداری صریح به شرکت های کشتیرانی که برای کشورهای دشمن فعالیت می کنند، اعلام کرد که شرکت های خارجی و داخلی از طریق دریا، نفت و غیره که در سراسر خاک جمهوری یمن فعالیت می کنند، به ایمن باشید نتیجه همه اتفاقات برای آنهاست.