تماس روسیه با سفارت فرانسه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رشتودی، وزیر امور خارجه روسیه «پیر وضع مالیات» او سفیر فرانسه در مسکو را به دلیل تامین تسلیحات نظامی اوکراین احضار کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: طرف روسی در برابر خطر افزایش تسلیحات و تجهیزات خود تسلیم شده است. اف وی همچنین بر تقویت برنامه آموزشی نظامی اوکراین تاکید کرد.

لازم به ذکر است که مسکو همواره از تحویل و عرضه تسلیحات به اوکراین انتقاد کرده و تاکید کرده است که چنین اقداماتی تنها به طولانی شدن جنگ منجر می شود و بر نتیجه نهایی تاثیری نخواهد داشت، در حالی که در درگیری مستقیم خطرات افزایش خواهد یافت. بین روسیه و ناتو

کشورهای مختلف اروپایی و ایالات متحده تسلیحات و تسلیحات زیادی برای مقابله با روسیه در اختیار اوکراین قرار می دهند.

این “دیمیتری مدودفرئیس جمهور و معاون سابق شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه در واکنش به تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه کشورش به دلیل تحولات اوکراین اظهار نظر کرد.

معاون شورای امنیت روسیه در این باره گفت: تحریم های غرب علیه فدراسیون روسیه منجر به نابودی سریع سیستم تجارت جهانی شد. تحریم ها منجر به شکست اقتصادی و استقلال مخالفان در مسکو خواهد شد. تورم در روسیه تا پایان سال ممکن است از 12 درصد تجاوز نکند.

دیمیتری مدودفوی افزود: اروپا بدون گاز روسیه زمستان سردی را پیش رو دارد.