تماس آلمان با سفارت روسیه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، وزیر امور خارجه آلمان در تماس است سرگئی نچایف سفارت روسیه از الحاق سرزمین های جدید به روسیه خبر داد.

به گفته وزارت خارجه آلمان، نچایف روز یکشنبه به دلیل همه پرسی برگزار شده در روسیه دونباس در شرق اوکراین برگزار شد، نامیده شد.

با این حال “ویاچسلاو تو متولد شدیرئیس دومای دولتی روسیه در سخنرانی روز یکشنبه خود گفت که دوشنبه دومین بار است نویسنده به قانون اساسی و تصویب توافقنامه برای قلمرو جدید نگاه خواهد کرد.

رئیس دومای دولتی روسیه در مصاحبه با پاول زاروبینا» در این برنامه مسکو- کرملین- پوتین کالاها وی گفت: فردا قانون اساسی را تغییر می دهیم و توافقنامه بین آنها را نیز تایید می کنیم بین المللی خواهیم دید

در بیانیه ای که در آنجا منتشر شد سایت اینترنتی دادگاه قانون اساسی روسیه حکم داده است که این موضوع مربوط به به رسمیت شناختن دادگاه معاهده است در دونتسک SY لوهانسک در روسیه و همچنین منطقه زاپوروژیه SY دیوانه طبق قانون اساسی فدراسیون روسیه به رسمیت شناخته شده است.

لازم به ذکر است که همه پرسی از هفته گذشته آغاز و سه شنبه گذشته به پایان رسید و با رای اکثریت شرکت کنندگان در این همه پرسی، درخواست رسمی خود را برای پیوستن به مناطق مذکور در روسیه ارائه کردند. .

اوکراین و کشورهای غربی این همه پرسی را جعلی و غیرقانونی خواندند است. افزودن این مناطق به روسیه به این معنی است که مسکو منطقه ای به وسعت پرتغال را به خاک خود اضافه خواهد کرد.

در همین حال، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه در دونتسک SY لوهانسک و دو منطقه زاپوروژیه SY خرسون به روسیه اضافه شد.

پوتین در مراسم تحلیف سخنرانی کرد و عصر جمعه مراسم جشنی در میدان سرخ مسکو برگزار شد.