تلاش کاخ سفید برای عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری اکسیوس به نقل از منابع آگاه گزارش داد که کاخ سفید تلاش کرده تا «راهنماهایی برای تسهیل ارتباط» با رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی تهیه کند.

بر اساس این گزارش، آکسیوس افزود که کاخ سفید در حال کار بر روی نقشه راهی برای تسهیل روابط بین اسرائیل و عربستان سعودی پیش از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه در ماه آینده است.

آکسیوس به نقل از منابعی اشاره کرد که کاخ سفید با کارشناسان سفرهای بایدن در منطقه برای بحث در مورد ایده “نقشه راه برای تسهیل ارتباطات” ملاقات کرده است، اما توضیح بیشتری نداد.

به گزارش اکسیوس، کاخ سفید در این نشست گفت که هیچ توافقی تا قبل از سفر بایدن نهایی نخواهد شد، اما آنها در حال کار بر روی آن هستند و بایدن در سفر خود به منطقه با مقامات سعودی و اسرائیلی در مورد آن صحبت خواهد کرد.

در همین رابطه، یک منبع دیگر گفت که کاخ سفید معتقد است هر فرآیندی برای اجرای این رابطه زمان می برد و روند طولانی در پیش است.

اکسیوس همچنین به نقل از یک مقام اسرائیلی گفت که انتظار نمی رود سفر بایدن به روابط حقوقی با عربستان سعودی باز شود.

این مقام همچنین گفت که توافقی قریب الوقوع است که به خطوط هوایی اسرائیل اجازه می دهد از حریم هوایی عربستان برای پرواز به هند و چین استفاده کنند.