تلاش برای ترور رئیس جمهور تونس / اعضای گروه دستگیر شده ناکام ماند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسخنگوی وزارت کشور تونس روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که آژانس های امنیتی تونس اعضای یک گروه خارجی را که با کشورهای خارجی برای ترور رئیس جمهور قیس سعید تبانی کرده بودند، دستگیر کردند.

وزارت کشور تونس که جزئیاتی در مورد طرح ترور قیس سعید یا طرف های پشت سر آن ارائه نکرد، تنها اعلام کرد که این طرح برای جان و سلامت رئیس جمهور تونس خطرناک است.

وزارت کشور تونس افزود که برخی از احزاب قصد داشتند رئیس جمهور را ترور کنند و علیه رئیس جمهور اقدام کنند. افراد زیادی در این موضوع مشکوک به دست آوردن پول از خارج از کشور دست داشته اند و تحقیقات در مورد پرونده آنها همچنان ادامه دارد.

در همین راستا وزارت کشور تونس پنجشنبه شب اعلام کرد که تلاش این گروه تروریستی برای حمله به مقر پلیس این کشور با شکست مواجه شده است.

اخیراً اقدامات رئیس جمهور تونس مورد انتقاد برخی از احزاب سیاسی این کشور قرار گرفته است. در 25 جولای، رئیس جمهور قدرت ملی را به حالت تعلیق درآورد و پارلمان را به حالت تعلیق درآورد، سپس آن را تا انتخابات پارلمانی اواخر امسال منحل کرد.