تقویت تداوم روند توسعه روابط راهبردی تهران و مسکو – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست سه جانبه کشورهای ضمانت کننده شرکت می کند. دینانا آستانه پس از ورود به تهران برای حضور در نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران به ایران سفر کرد حجت الاسلام بازدید سیدا ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان.

در این دیدار دو طرف آخرین وضعیت روابط دو کشور که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و توسعه روابط دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. خاص وی رضایت و تمایل خود را در زمینه های اقتصادی، امنیتی، زیرساختی، انرژی، تجارت و صنعت اعلام کرده است. ادامه که جهت و تایید خود را نشان داد.

از سوی دیگر، هر دو طرف ضمن یادآوری موفقیت های همکاری در مقابله با تروریسم، بر اقداماتی که باید انجام شود تاکید کردند. توسعه آنها مجدداً بر همکاری در بخش‌های جدید منطقه‌ای و غیرمنطقه‌ای تأکید کردند و قصد جدی خود را برای تقویت حفاظت از کشورهای مستقل در منطقه ابراز کردند.

رئیس جمهور در این دیدار درباره اراده دو کشور گفتگو خواهد کرد توسعه وی روابط دو کشور را استثنایی خواند و گفت: پس از دیدارهای مسکو و عشق آباد روند همکاری ها افزایش یافته و باید آن روند تقویت شود.

رئیس جمهور با توجه به سابقه همکاری موفق دو کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه، این همکاری را کلید تقویت امنیت و ثبات در منطقه دانست و افزود: کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم در غرب آسیا. . منطقه اقدامات موثری در این زمینه انجام نداده است اما جمهوری اسلامی ایران و روسیه در همکاری جدی در مبارزه با تروریسم صداقت و عزم جدی خود را در این زمینه نشان داده اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این دیدار ضمن ابراز فرصتی برای تسویه حساب ورود خود به سرزمین ایران، از افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه امنیت بین المللی خبر داد. اشتراک گذاری آنها در حل بحران سوریه بسیار مهم هستند.

رئیسی، ولادیمیر پوتین و رجب تمیز اردوغان در ساعتی دیگر از هفتمین اجلاس سران کشورهای کمک کننده دینانا آستانه که میزبان این کشور خواهد بود در آن شرکت خواهد کرد.