تقاضای بی رویه گردشگری به مردم آسیب می زند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر _ گروه جامعه; مدت هاست که بلیط هواپیما در پروازهای داخلی و خارجی سر به فلک کشیده و مسافران ناراضی هستند. که تا زمانیکه در سال گذشته، قیمت تمام خطوط، کف و سقف خانه تعیین شده است و باید مسیر پرواز را طی کند. اما اکنون به عنوان نمونه ای برای پرواز تهران به مشهد در برخی روزها مورد توجه قرار می گیرد و ORA یک میلیون و 600 هزار تومان هم می شود.

در مورد پروازهای خارجی هم همینطور است و گاهی برای سفر به استانبول باید کرایه پرداخت کنید. در مورد برخی نیز همینطور است ORA تا 60 میلیون تومان پرواز از تهران به نجف.

برخی از خطوط هوایی به دلیل افزایش نرخ کرایه، تعرفه سوخت را لغو کردند. آه تو و رشد می کند طاها آنها به صنعت هوانوردی متصل هستند. اما اکنون افزایش نرخ از سال گذشته منجر شده است خیر هیچ تغییری در کیفیت خدمات هواپیما وجود ندارد که در بیا دیگه. امروزه بسیاری از آنها غذا را حذف کرده اند اند یا تعداد صندلی های هواپیما را افزایش داد اند بنابراین آنها می توانند بلیط های بیشتری بفروشند.

از سال گذشته که تورم بیش از پیش تشدید شده بود، جلسات متعددی در محافل مختلف برگزار شد اما کاهش قیمت ها تکرار شد. یکی از این جلسات در دفتر انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با حضور نمایندگان شرکت هواپیمایی و نمایندگان مجلس برگزار شد اما پس از مدتی ماه ها باز هم این افزایش در میزان مرگ و میر بیشتر از کاهش جزئی توزیع است.

بلیط ها را ارزیابی کنید های هواپیما باید تحت نظارت سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده باشد، اما مهارت و تجربه کافی برای نظارت و مداخله را ندارد.

در این در باره حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی و جهانگردی ایران به خبرنگار مهر گفت: در ایران داشتن شرکت هواپیمایی یکی از پردرآمدترین مشاغل است. اگر بلیط به افراد گران فروخته شود، هزینه پرواز را بیشتر خواهید کرد سربازان. هفته گذشته قیمت ها دوباره افزایش یافت و دوباره اندکی کاهش یافت. برای هزینه، سازمان حمایت از مصرف کننده باید نظارت داشته باشد، اما فاقد مهارت و تجربه برای نظارت و مداخله است. خطوط هوایی به میل خود قیمت ها را افزایش یا کاهش می دهند. مردم به دلیل نیاز مجبور به خرید هستند. کیفیت، عرضه و تقاضا، آزادسازی نرخ ها جهان تعریف می کند اما در ایران کیفیت و خدمات نداریم. زیرا مشتریان چاره ای ندارند و باید این قیمت ها را بپذیرند.

وی گفت: اگر نه 50 درصد بلکه 30 درصد پرواز از فروش بلیت است مفید آنها تمیز هستند. اگر ده میلیارد درآمد داشته باشند، 40 درصد آن سود واقعی است. ببینید چگونه می توان نرخ ها را در سراسر جهان محاسبه کرد و یک پرواز باید در هر ساعت چند دلار طول بکشد. دنیای نفت خیز آه تو استفاده نکردن غذاهای آماده هزینه عدم استفاده از ناو هواپیمابر قدیمی چقدر است؟ ما قوانین کافی برای توقف افزایش قیمت ها و کنترل قیمت ها داریم. چرا برای یک خانواده زیر 16 میلیون تومان در راه خانه بلیت نخرید؟

تقاضای بیش از حد گردشگری به مردم آسیب می زند

رفیعی در واکنش به اظهارات مدیران شرکت حمل و نقل مبنی بر حذف سوخت یارانه ای آه تو SY تأثیر او در یک بلیت گفت: «تامین مالی سوخت لغو نشده است. در حال حاضر قیمت آنها از قیمت آب کمتر است. نصف پول کجا می رود؟ خودشان گفتند کمتر از دو درصد جامعه از ما خدمات می گیرند. 65 درصد این افراد افسر پلیس هستند. اگر چنین است، چگونه از جیب خارج می شود نود و هشت درصد از جامعه نفتی تامین مالی می شود آه تو و حقوق آنها می زنید برای خدمت به دو درصد جامعه؟ پرواز ما گران بود. مصاحبه و مصاحبه در مورد آن در باره خیلی خیلی زیاد لالانا جایی نمیره با افزایش قیمت بلیط هواپیما، قیمت اتوبوس و تاکسی و لوازم جانبی آن نیز افزایش می یابد.

بستن چمدان سفر به ایران کار آسانی نیست

رئیس انجمن فرودگاه ها و جهانگردی ایران به دلیل درخواست از هتل ها برای دریافت هزینه واحد پول وی در خصوص گردشگران خارجی و افزایش قیمت هتل ها با وزیر میراث فرهنگی گفت: باید بدانیم خودمان را با چه کسانی مقایسه می کنیم. قیمت هتل 5 ستاره UAAL بهترین خدمات در ترکیه چقدر است؟ هزینه هتل سه ستاره چقدر است؟ یعنی آژانس ها گفتند ورود گردشگر اشتراک گذاری ممکن است درست باشد. به یک وزیر سابق من به اشتراک می گذارم گفتم شما کمتر از نیمی از گردشگرانی هستید که وارد ایران می شوند و 99.5 درصد آنها خارج از چرخه وزارتخانه به ایران می آیند. نمی توان نقش دفتر را در ورود گردشگران نادیده گرفت. آنها اعلام کردند که تنها 5 درصد از دفاتر ما در زمینه اشتغال فعالیت دارند. من پاسخ دادم که 95 درصد دفاتر به شما اجازه می دهند مسافر را به خارج از کشور ببرید. در دنیا یکی از شروط مجوز گرفتن این است که می گویند اول باید توریست بیاوری و بعد برای گردشگر مجوز بدهی، اما در ایران برعکس این است. این دفتر دیگر در تلاش برای جذب گردشگر نیست. اکنون ورود گردشگران به ایران در انحصار چندین آژانس است. هیچکس اجازه فعالیت در این زمینه را ندارد.

در این دنیا یکی از شروط صدور مجوز این است که می گویند اول باید توریست بیاوری و بعد برای گردشگر مجوز بدهی، اما در ایران برعکس است.
رفیعی افزود: در حال حاضر هتل های گروهی از هتل ها که توریست به ایران می آورند برای آژانس های خود نرخ مناسبی ارائه می دهند، آژانس های دیگر نمی توانند با آن رقابت کنند، سفارت هواپیماها و هتل را پر می کند، ویران می شود، چه کسی گردشگران را به ایران می آورد. ایران؟” ? اگر چنین است، چرا یک شرکت هواپیمایی با وب سایت بلیط نمی فروشد؟

وی افزود: در ویزا نوع ویزای ورود به ایران مشخص است. بنابراین چه در آمار اشتباه نکنند، چه اگر واقعاً گردشگر هستند، باید به آنها بگویند که از کانال قانونی خود که دفتر سفر است وارد شوند. اکنون یکی از کشورهای غربی برای ورود است بخشنامه ایرانیان اگر کسی وارد شود حتما هتل و ستاره های هتلش را قبلا تعریف کرده است، ما باید مثل آنها رفتار کنیم، اما چرا؟

سرمایه هتل در طول تورم رشد کرد

این فعال صنعت گردشگری گفت: سیستم گردشگری ما سیستمی نیست که بتوان به آن افتخار کرد. چرا باید هزینه گردشگران خارجی را به دلار محاسبه کنیم، آیا تعداد گردشگران به ما آنقدر زیاد است که هر چه دایره باریکتر شود دوباره به ایران می آیند؟ چرا هتل ها نمی گوید چند درصد از فرصت ها را از دست داده اند اند و اگر درصد کمی باشد، سود آنها ناچیز است. قربانیان یک بخش گردشگری بودند اند. هتل دارای ملک یا سرمایه است اند در این قالب ارزش آنها افزایش یافته است، اما آژانس نیز افزایش یافته است اند.

رفیعی درباره تایید نرخ گفت واحد پول به گردشگران اگر جلسه کارشناسی باشد باز هم آن و شهریه را باور نمی کنند قالب او انجام می دهد. خیر میدانم چرا فکر می کنیم پکیج های ایرانی برای خارجی ها آسان است؟ با سفیر نشست تونس گفتیم با وجود اینکه ارزش پول ایران کاهش یافته است اما بسته سفر او گرونه.

در پاسخ به این هتل که می‌گویند تفاوت نرخ ارز و ریال باعث شده هزینه یک شب اقامت در هتل پنج ستاره تنها به 30 دلار برسد، گفت: هتل چهار ستاره در ایران چیست؟ آلینا 30 دلار یا یک میلیون اشک؟ این هتل در مقایسه با خدماتی که ارائه می دهد ارزان نیست. ما می خواهیم هتل را برای هموطنانمان نگه داریم نداشت م. به همین دلیل مسافران به جای کیش به ترکیه می روند. تعداد مسافران ایرانی وارد شده به وان ترکیه در ایام عید و تعداد مسافران جزیره کیش در آن مدت را مقایسه کنید.

رفیعی درباره پرواز ایران و اندونزی نیز گفت: این پرواز و گردشگری به دلیل پرواز انجام نمی شود قالب و طولانی. در صورتی که هر دو کشور مقاصد گردشگری نیستند. چرا کوبا که جذابیت بیشتری دارد نتوانسته گردشگران زیادی را از ایران جذب کند و به ایران نیاید؟