تغییر روش های کشاورزی برای نجات دریاچه ارومیه ضروری است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استاندار آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در نشست استانی احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: شخص رئیس جمهور برای جلوگیری از آسیب به معیشت مردم در مورد دریاچه ها ارزش ویژه ای دارد. . بازسازی و اصلاح شیوه های کشاورزی نیز با هدف تقویت معیشت مردم و ایجاد شغل می باشد.

وی با بیان اینکه مردم به ویژه روستاییان باید دانش لازم برای اصلاح روش های کشاورزی را داشته باشند، افزود: مرکز آموزش روستایی حلقه اتصال مردم و دولت است، بنابراین باید در این مهارت برای آموزش استفاده شود. مردم.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از فقیر بودن مراکز کار در روستاها خاطرنشان کرد: جامعه جهاد کشاورزی باید سریعاً برای تقویت و ایجاد این دفاتر اقدام کند چرا که این دفاتر نقش عمده ای در اصلاح شیوه کشاورزی خواهند داشت. .

وی ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه دریاچه ارومیه پسته کشت می شود و با وجود مصرف 50 درصد آب نسبت به سیب، محصولی با ارزش افزوده 12 برابر سیب است. اطلاع رسانی به مردم مبنی بر اینکه کشت محصولات پرآب به شدت کاهش خواهد یافت.

معتمدیان از دستگاه های اجرایی خواست تا در مدت 10 روز برنامه ویژه ای برای احیای دریاچه ارومیه در سال 1402 ارائه کنند و نسبت به احیای دریاچه جدی باشند.