تعداد جان باختگان کرونایی در کردستان به ۱۹۸۵ نفر رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهاندکتر فریدون عبدالملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر ٢۵٠ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: سنندج با ١۵۶ نفر بیشترین تعداد بستری شدگان را دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: اکنون ۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

عبدالملکی از مرگ ٣ بیمار در ٢۴ گذشته خبر داد و گفت: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون به هزار و ۹۸۵ نفر رسیده است.

وی افزود: متأسفانه تاکنون ٨۶۴ نفر در سنندج، ٣١٧ نفر در سقز، ١۵٢ نفر در قروه، ١٠۵ نفر در کامیاران، ١۶٠ نفر در بانه، ٩٢ نفر در دیواندره، ٧۶ نفر در بیجار، ۱٩٠ نفر در مریوان، ٢۴ نفر در دهگلان و پنج نفر در سروآباد بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

عبدالملکی با تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: انتظار داریم شهروندان در اسرع وقت تزریق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل کنند.