تظاهرات گسترده آلمانی ها علیه سیاست دولت انرژی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما; هزاران نفر روز شنبه در پاسخ به فراخوان حزب «آلترناتیو برای آلمان» در مرکز برلین تجمع کردند. آره اف د AFD) یک حزب راست افراطی است که بر خلاف سیاست های دولت است اولاف شولتزصدراعظم آلمان در زمینه انرژی تظاهراتی برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، پلیس اعلام کرد: نزدیک به هشت هزار تظاهرکننده با شعار امنیت انرژی و حفاظت از کشور در برابر تورم و شعار “اول کشور ما” در نزدیکی پارلمان فدرال آلمان.بوندستاگ) و دروازه براندنبورگ راهپیمایی کردند.

حزب راست افراطی “آلترناتیو برای آلمان” در تلاش است تا با عدم محبوبیت فزاینده دولت مقابله کند. شولتز در مواجهه با افزایش قیمت برق و تهدید عدم انتشار گازهای گلخانه ای.

تظاهرکنندگان که برخی از آنها پرچم های آلمان، پرچم های روسیه و پرچم های سیاه، سفید و قرمز را به نمایندگی از راست افراطی آلمان به اهتزاز در می آوردند، شعار ما مردم را سر دادند. (رابرت) حبقوق رابرت باید بره حبقوق او وزیر اقتصاد آلمان است. معترضان همچنین به ارسال سلاح های غربی به اوکراین اعتراض کردند.