تصویربرداری وزارت امور خارجه ولسوالی رودهنان به ریاست اصلاحات – گزارش | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احمد آقایی در حاشیه بازدید رئیس و معاون دادگستری کل گیلان از اجرای طرح پارک قلعه رودخان با اشاره به اینکه این منطقه شاهکار پیشینیان بوده و جز میراث میهنی و طبیعی به شماره میرود اظهار کرد: صیانت از منطقه قلعه رودخان از If شما می خواهید از ماشین خود بیرون بروید، می توانید پول زیادی، پول زیادی و پول زیادی به دست آورید.

وی عدم موفقیت و سودجویی پیمانکار را عامل تخلفات فراوان در این برشمرد و مشخص کرد: آثار تخریبی بی شماری در این مکان رؤیت شده است که هویت و شکل طبیعی قلعه رودخان را خدشه دار کرده و باعث کاهش گردشگر به این منطقه می شود. .

معاون اجتماعی و هوای شهر جرم دادگستری استان گیلان تخریب جنگل تصاحب حریم رودخانه، ایجاد جاده های علاوه بر غیر ساماندهی پسماند و زباله را از مشکلات این شرکت پیمانکار دانست و افزود: غفلت و عدم نظارت متولیان امر در این تخلفات کاملا مشهود است.

وی با بیان اینکه این پیمانکار درآمد روزانه هنگفتی از ورود گردشگران به این شغل کسب می کند، گفت: خدمات رفاهی ارائه شده به مسافران با مبالغ دریافتی مغایرت داشته باشد و از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد.

با اشاره به این که منابع طبیعی ثروت عمومی است و باید همگان در برابر آن احساس مسئولیت داشته باشد اظهار داشت: علیرغم چه مدت قراردادی به پیمانکار دو سال است که به پایان رسیده است، ولی کماکان در اختیار آقای وی قرارداد و مسئولین و متولیان امر. کسی است که به قانون و به شخص عادل متعهد است و من مطمئن هستم که شما این کار را نخواهید کرد.

وی ادامه داد: به دستور رئیس کل دادگستری استان جلسه ای در اسرع وقت در خصوص تعیین تکلیف این منطقه گردشگری در مرکز استان و با حضور متولیان امر برگزار می شود و تصمیمات لازم در این خصوص اخذ خواهد شد.