تصمیم هیئت مدیره یک فوریت و سیاسی است-خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ما و آنتونیو وترش دبیرکل سازمان ملل متحد برای توسعه منطقه ای و منطقه ای بین المللی تلفنی گفت وو و بحث شد.

آنتونیو وترش دبیرکل سازمان ملل متحد در این گفتگوی تلفنی با تاکید بر اهمیت ادامه مذاکرات وین، دیپلماسی را به عنوان بهترین راه حل مناقشه جمهوری اسلامی ایران و طرفین در شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست.

دبیرکل همچنین درباره تصمیم اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صحبت کرد بین المللی وی انرژی هسته ای ایران را تنها یک پیشنهاد خواند و بر ادامه گفت و گو تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در این گفت وگوی تلفنی درباره مذاکرات لغو تحریم ها، اقدامات آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه تصمیم به شورا – مدیریت آژانس بین المللی انرژی اتمی صحبت کرد. بین المللی او انرژی هسته ای را یک رویداد فوری و سیاسی خواند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در این گفت وگوی تلفنی با ابراز حمایت از تداوم آتش بس در یمن، بر ضرورت پایان کامل محاصره بشردوستانه تاکید کرد و با آغاز گفت و گوی بیشتر بین گروه های یمنی، آن را گزینه ای مناسب دانست. .

امیرعبداللهیان وی در گفتگو با همپیمانان سوری خود در روز گذشته، ادامه خشونت های اسرائیل در خاک سوریه و حمله نظامی به فرودگاه غیرنظامی دمشق را نقض فاحش قوانین جمهوری دانست و افزود: منطقه به طور خودکار باز خواهد گشت. . .

گفتنی است دبیرکل سازمان ملل متحد در این گفتگو درباره بحران یمن از تلاش ها و موضع استقرار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تداوم آتش بس قدردانی کرد.

وترش نشست آستانه در مورد سوریه به عنوان بستر مناسبی برای رسیدگی به بحران و حل و فصل مسائل احتمالی بین سوریه و ترکیه تلقی شد.