تصمیم سوریان برای استعفا مهم است/ ما را تنها نمی گذارد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن رنگرز سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در گفت و گوی تلویزیونی. در باره قهرمانی تیم امید در رقابت جهانی گفت: قهرمانی تیم کشتی زیر 23 سال کشورمان رقابت دوستی- 2022 اسپانیا عالی و خوب است. را – نظر این عنوان حاصل تلاش محمد بنا و حمید باوفا در تیم جوانان خوشبختانه با حضوری کوتاه بود. در بالا کیس تیم امید اخذ شده رسید.

وی در پاسخ به سرمربی تیم های زیر 23 سال و بزرگسالان تاکید کرد: رقابت قهرمانی جهان را به این امید می بینیم که تقریباً هر کشوری مبارزه دارد، مربی بزرگسالان مسئولیت تیم امید را بر عهده دارد. مسئول داشته است به نظر من همپوشانی فنی و خوبی بود مخصوصا دومی و بعد اولی تیم بزرگسالان آنها یک تیم زیر 23 سال هستند. البته این افراد باید در روند سازنده مشارکت داشته باشند مقابل قرار گرفته و به تیم بزرگسالان برسد. این مشکل در تیم های ارمنستان، ازبکستان، گرجستان و ترکیه نیز دیده می شود و بیشتر کشتی گیران دنیا آن را دارند. مدل آنها کار میکنند.

حمید سوریان به استعفای خود ادامه داد معاون رئيس جمهور فدراسیون بوکس همچنین خاطرنشان کرد و افزود: ابتدا باید تاکید کنم که رابطه سوریان و علیرضا دبیر بسیار نزدیک است و نزدیک و خارج از محل کار و اداره. سوریان سال گذشته مطابق با وی استعفای خود را به دلیل مشکلات شخصی دانست که ربطی به مدیریت فدراسیون ندارد.

وی ادامه داد: البته با خوب به نظرم نمیشه با دبیر و سوریان ارتباط برقرار کرد رئیس فدراسیون باید استعفای او را بپذیرد و قطعا این موضوع را نپذیرد. همانطور که می دانید منشی با کتاب معمولی خود رفتن سوریان را قبول نمی کند، زیرا نبود سوریان در کشتی فرنگی خوشایند نیست.

رنگرز حصار کرد: امیدوارم سوریان زنگ زدن آسان هنوز روزهای سختی داریم، اما او همچنان بر رفتن اصرار دارد و تصمیمش جدی است. از همین رو من هم به او التماس می کنم خوب را رقابت زنده باد جام جهانی و المپیک و همیشه مال ما باشید حضور او نه تنها برای جنگنده ها بلکه برای کل ناوگان ما خوب است. بسیار غم انگیز است؛ سوریان تمام ذهن و روح خود را در کشتی دارد و شکوه او گواه این مدعاست.

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی در پایان گفت: از روز اولی که به تیم ملی آمدم اولین صحبتم با سوریان بود و از او خواستم ما را تنها نگذارد. حضور او می تواند در مسائل فنی و مدیریتی به ما کمک کند. ارتباط و تعامل با ایشان برای مدیریت و مدیران امری ضروری است و به عنوان یکی از انقلابیون مطرح دنیا می تواند در بحث های فنی به ما کمک کند. به و حضور او فرصت کوچکی برای ماست مشابه و متأسفانه جای خالی آن توسط شخص دیگری پر نمی شود و مطمئناً در دراز مدت به بدن شورشی آسیب می رساند.