تصمیم سال نو – کاهش وزن و کاهش سموم

آیا وسیله نقلیه شما شتابی که قبلا داشت را ندارد؟ آیا نتیجه معکوس می دهد یا بوی بد می دهد؟ سپس نوبت به تنظیم است، درست است؟ اوه، من در مورد ماشین شما صحبت نمی کنم. من در مورد بدن شما صحبت می کنم.

غذاهای نامناسب، هوا و آب آلوده، نوشابه، الکل، جیوه، آفت کش ها، مواد نگهدارنده، BPA از پلاستیک، و ورزش یا آفتاب کم به بدن شما سموم می بخشد. این سموم که در سلول های بدن شما ذخیره می شوند، می توانند منجر به بیماری و بیماری شوند.

سموم به تجمع خود ادامه می دهند و تا زمانی که کاری برای حذف آنها انجام ندهید (رژیم غذایی مناسب، ورزش، قرار گرفتن در معرض آفتاب، سونا یا آب درمانی)، در نهایت منجر به فروپاشی کامل سیستمیک می شود.

هر سلول بدن شما مانند یک موتور است. سوخت بی کیفیت (فست فود، شیرینی‌های شیرین و غیره) باعث می‌شود موتورهای کوچک شما از کار بیفتند و رسوبات سمی ایجاد کنند. کالری بیش از حد خالی چربی اضافه می کند و چربی سموم را ذخیره می کند. خود چربی نیز به عنوان هورمونی عمل می کند که باعث عدم تعادل دیگر می شود. تبدیل به یک دور باطل می شود. خوشبختانه، یک راه حل آسان وجود دارد.

با خوردن غذاهای مناسب، بدن شما به طور خودکار شروع به ترمیم خود می کند. تا حد امکان غذاهای ارگانیک، محلی و فصلی را انتخاب کنید. هرچه کیفیت غذا بالاتر باشد، بدن شما سریعتر می تواند خود را ترمیم کند. این خواهد بود “با بچه های خوب و بیرون با بچه های بد”. با کالری خالی کمتر، چربی و سموم را از دست خواهید داد. از دست دادن سموم به سلول های شما اجازه می دهد تا به درستی عمل کنند.

نه تنها چربی از دست می دهید، بلکه آب کمتری نیز حفظ می کنید. هر چه شیمی بدن شما سمی تر باشد، آب بیشتری برای رقیق شدن سموم در بدن شما باقی می ماند. وقتی سموم را از دست می دهید، وزن کم می کنید.

با این حال، برخلاف سیستم گردش خون، سیستم لنفاوی شما پمپ ندارد. زمانی که سم زدایی می کنید، ورزش مهم است. اگر حرکت نکنید، سموم حرکت نمی کنند. حرکت ملایم برای دفع سموم کافی است، اما عرق کردن آنها را سریعتر دفع می کند. به یاد داشته باشید که بلافاصله بعد از دوش گرفتن. سموم شسته شده بر روی پوست می توانند دوباره جذب سیستم شوند.

در این زمان، بیش از هر زمان دیگری، نوشیدن مقدار زیادی آب فیلتر شده (بدون کلر، فلوراید یا BPA) ضروری است. امروزه 75000 ماده شیمیایی در محیط زیست ما وجود دارد. آب تمیزتر به معنای سم زدایی سریعتر است.

همچنین توجه داشته باشید که در ابتدا ممکن است احساس کنید که در حال برداشتن یک قدم به عقب هستید. وقتی سموم از سلول‌های شما آزاد می‌شوند، بدن می‌خواهد در سریع‌ترین زمان ممکن از شر آنها خلاص شود. هنگامی که مقادیر زیادی از سموم به یکباره آزاد می شوند، ممکن است احساس بیماری کنید. در واقع، بدن شما سالم‌تر می‌شود، درست مانند یک فرد سیگاری که با ترک سیگار شروع به سرفه می‌کند.

این علائم عبارت است از پاکسازی بدن از سمومی که برای سال‌ها در حال تجمع بوده است. در مورد فرد سیگاری، سیگار در واقع موها را از بین برده بود که معمولاً موکوس سمی را از بین می برد. پس از پاک شدن دود، موها می توانند کار خود را برای جمع آوری و انتقال سموم از سر بگیرند. از این رو سرفه سیگاری است.

علائم سم زدایی معمولا فقط چند روز طول می کشد. بنابراین اگر کمی احساس گیجی می کنید، فقط یک یا دو روز به خودتان فشار نیاورید، اما کم تحرک هم نباشید. این سموم را در سیستم لنفاوی خود حرکت دهید. تا زمانی که بدن شما به طور کامل از تمام سموم پاک نشود، علائم ممکن است هر از گاهی عود کنند. این نشانه خوبی است. این فقط تاریکی قبل از طلوع یک خود سالم تر است.

من معتقدم که تصمیم ضرب المثل سال نو برای کاهش وزن در DNA ما ریشه دوانده است. در اعماق وجود، همه ما می دانیم که در طول زمستان چربی مصرف کنیم. چربی برای همین است. برای 100000 سال غذا در زمستان کمیاب بود. بنابراین در تابستان چاق می‌شدیم، آفتاب را می‌خوردیم و ویتامین D را برای ذخیره در چربی‌هایمان درست می‌کردیم، و سپس از مواد مغذی موجود در آن چربی در طول ماه‌های لاغر تغذیه می‌کردیم. این همان چیزی است که من آن را “دایره سلامت” می نامم.

به تعبیر نویسنده دیگری، “اکنون زمستان قصد سم زدایی ما است.” امیدوارم این به شما کمک کند که تصمیمات سال نو خود را متفاوت نگاه کنید.