تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت بهترین تصمیم است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربی، یک مقام عرب در کویت اعلام کرد که تصمیم اوپک پلاس برای کاهش عرضه نفت اقدام درستی بود که در زمان مناسب انجام شد.

این مقام عرب که به دبیرکل کشورهای عربی صادرکننده نفت شهرت دارد، نیز گفت: تصمیم برای کاهش تولید نفت عمدتاً به دلیل ابهامات پیرامون عملکرد اقتصاد جهانی و رویکرد موثر اوپک پلاس برای پذیرش اتخاذ شد. اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از عدم تعادل در بازار نفت، به ویژه از نظر عرضه و تقاضا.

کشورهای عربی صادرکننده نفت عبارتند از عربستان سعودی، الجزایر، بحرین، مصر، عراق، کویت، لیبی، قطر، سوریه، تونس و امارات متحده عربی. این سازمان عربی در واقع بخشی از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است که 13 عضو دارد.

پس از اینکه اوپک تصمیم گرفت تولید نفت خود را در یک اقدام شوک آور کاهش دهد و قیمت نفت را در زمانی که نگرانی ها در مورد تورم در جهان افزایش یافته است، ثابت نگه دارد، ایالات متحده عربستان سعودی را متهم کرده است که از روسیه حمایت می کند. با این حال، بزرگترین صادرکننده نفت جهان اصرار دارد که این یک تصمیم اقتصادی بوده و ربطی به سیاست ندارد.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، گفت که تصمیم اوپک پلاس بر اساس اصول بازار است. “هیثم الغیسدبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گفت‌وگوی تلویزیونیالعربیهاعلام کرد که تصمیم برای کاهش تولید بر اساس نشانه های مربوط به شروع رکود جهانی است.

اقتصاددانان در شرکت های سرمایه گذاریLRG پایتختعربستان سعودی ماه گذشته گفت که بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مقامات، به نظر می رسد که این پول از نفت به دست آمده است. برنت برای سال آینده باید بشکه ای 76 دلار باشد. قیمت نفت در این هفته حدود 20 درصد افزایش یافته و کمتر از پیش بینی تحلیلگران است.

بنابراین، عربستان سعودی پیش بینی کرده است که بودجه امسال به سختی مازاد 9 میلیارد ریال سعودی (2.4 میلیارد دلار) را فراهم کند که بسیار کمتر از برآوردهای قبلی است.

بنابراین سعودی ها بین حمایت از اقتصاد جهانی به دستور آمریکا و با مصالحه موافقت کرد آنها اقتصاد و منافع خود را انتخاب کردند. البته سایر کشورهای حوزه خلیج فارس نیز چنین تصمیماتی گرفته اند.

یک سناتور آمریکایی به دولت آمریکا پیشنهاد کرده است که ریاض را به دلیل کاهش تولید نفت با انتقال سامانه دفاع هوایی این کشور از عربستان سعودی به اوکراین مجازات کند.

مورفی، که عضو کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده است، در یک انجمن توییت او گفت از پایان دادن به فروش تسلیحات آمریکا به عربستان سعودی حمایت می کند.

وی همچنین نوشت که آمریکا باید از تحویل 280 سامانه پدافند هوایی که قرار بود در پایان امسال به عربستان سعودی ارسال شود، به جای اوکراین، خودداری کند.

کریس مخروط هاسناتور دموکرات آمریکایی در مصاحبه ای گفت که دولت آمریکا و سنا ممکن است در پاسخ به حمایت عربستان از طرح های کاهش تولید نفت، فروش تسلیحات به عربستان را پایان دهند.

سناتور دموکرات آمریکا، عضو کمیته تخصیص بودجه و کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، در مصاحبه با “C.in.inاظهار نظر در مورد اقدامات احتمالی دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای تنبیه عربستان سعودی به دلیل طرح کاهش تولید نفت گفت: فکر می کنم توافق بین دولت و سنا (با عربستان) را خواهید دید و یکی از توافقات احتمالی آن چیزی که رخ خواهد داد، فسخ تسلیحات جدید است. معامله.

گلدان سناتور دوربین، شماره دو دموکرات سنا از ایلینوی نیز گفت: خانواده سلطنتی عربستان هرگز متحد مورد اعتماد کشور ما نبوده است. زمان آن فرا رسیده است که سیاست خارجی ما دنیایی را بدون این ارتباط با خانواده سلطنتی تصور کند.

از دهه 1990، ایالات متحده بزرگترین صادرکننده تسلیحات در جهان بوده و عربستان سعودی بزرگترین مصرف کننده این سلاح ها بوده است.