تشکیل یک هزارو ۳۲۵ پرونده حقوقی برای احیای موقوفات در زنجان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام مختار کرمی روز چهارشنبه آشنانبودن مردم را با مقررات یکی از دلائل افزایش این پرونده‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: تعدادی از این پرونده‌ها مربوط به ادارات و سازمان‌های دولتی است.

وی با بیان اینکه تشکیل پرونده‌ حقوقی آخرین اقدام اداره کل اوقاف است، افزود: تلاش می‌شود استیفای حقوق موقوفات با تعامل و گفت و گو انجام گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با تاکید بر اینکه ما موظف به مراقبت از حقوق موقوفات هستیم، تصریح کرد: نهایت تعامل و همکاری را با مردم و سازمان‌ها داریم و به رغم در دست داشتن احکام قطعی دادگاه اجرای آنها را به خاطر حل مساله با گفت و گو به تاخیر می‌اندازیم.

وی با بیان اینکه در صورت عدم همکاری مجبور به اجرای قانون هستیم، خاطرنشان کرد: زمینه تشکیل هزاران پرونده‌ حقوقی در استان وجود دارد اما به دلیل همکاری با مردم از این موضوع خودداری کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام کرمی با تقدیر از تعامل و همکاری برخی از ادارات با اوقاف، خواستار همکاری بیشتر مردم و سازمان‌ها با این اداره کل شد و افزود: همکاران این اداره کل در استان و ادارات اجرایی همه شهرستانها همیشه پاسخگوی درخواست ها و مطالبات مردمی هستند و آمادگی لازم جهت ارائه مشاوره و راهنمایی حضوری و تلفنی برای شهروندان را دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: در حال حاضر شمار موقوفه‌های این استان بالغ بر ۲ هزارو ۸۰۰ مورد است که این موقوفه ها بیش از ۳۱ هزار رقبه را شامل می‌شود.