تسریع عملیات اجرایی اسکان 200 هزار دانشجوی متاهل – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزیر علوم، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اولین جلسه در مرکز ساخت و ساز مرکز بر تسریع در آغاز عملیات اجرایی این پروژه تاکید کرد. 200000 خانه برای دانشجویان متاهل.

ذوالفیگل در این جلسه گفت: ساخت 200 هزار مسکن برای دانشجویان متاهل در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش جمعیت، اجرای الزامات قانونی برای جوانان آنجا در جامعه و ارائه خدمات به نخبگان جامعه است.

وی با بیان اینکه راه اندازی این خوابگاه ها در تاریخ نظام آموزش عالی بی نظیر است، گفت: خوابگاه ها در اقصی نقاط کشور ساخته شده و به تحقق عدالت اجتماعی، توزیع زیرساخت ها کمک می کند.

زلفی گل گفت: با تکمیل این پروژه بزرگ، بخشی از نیاز مسکن اساتید جوان جدید و معاونت آموزشی دانشگاه برطرف می شود و این طرح را به دانشگاه دریافت کرد.

علی خطیبی معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم و رئیس مرکز مرکزی و مجری طرح ساخت 200 اقامتگاه برای دانشجویان متاهل در این جلسه گفت: در این طرح اعطای زمین و بازپرداخت است. زیرساخت ها بر عهده دانشگاه ها، وزارت راه و شهرسازی و بانک های کشور است.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای جوانان جامعه مناسب است، گفت: ده درصد از درآمد شخصی و ده درصد از دارایی دانشگاه در اختیار این طرح قرار می گیرد.

خطیبی بیان کرد: مدت زمان ساخت 200 خانه 4 سال پیش بینی شده است که در صورت فراهم شدن شرایط می توان سریعتر به این هدف رسید اما در سال اول ساخت 50 هزار خانه هدف گذاری شده است.

در پایان این جلسه تصمیم اعضای مرکز مرکزی در خصوص ساخت 200 هزار مسکن برای دانشجویان متاهل منصوب وزیر علوم دریافت شد.

استاندار تهران، رئیس اتحادیه دانشجویی، رئیس صندوق دانشجویی، رئیس علامه طباطبایی، دانشگاه الزهرا(س) و اصفهان، معاون بانک مرکزی، رئیس آموزش عالی. امور در سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل طرح های عمرانی وزارت علوم و بسیاری دیگر که از سوی وزیر علوم به عنوان عضوی از ستاد ساخت و ساز ساختمان منصوب شده اند، 200 هزار فعال در حوزه مسکن وجود دارد. مسکن برای دانشجویان متاهل

هدف از ساخت این کمپ تسریع در امور عمرانی و کنترل امور مربوط به بهره برداری از این پروژه بزرگ در خوابگاه های دانشجویی کشور می باشد.