تزریق ژل و چربی بدن به گونه برای حجم دادن به گونه ها چقدر ماندگار است؟

گونه‌های برجسته و فک خوش‌فرم، مشخصه‌های مطلوب و خواستنی صورت و زیبایی هستند. برخی افراد به‌طور طبیعی و مادرزادی دارای گونه‌هایی برجسته می‌باشند. با پیر شدن صورت، به خاطر لاغر شدن صورت و کاهش چربی زیرپوست صورت، گونه‌ها صاف‌تر و کم‌حجم می‌شوند. برجسته‌سازی گونه با تزریق ژل و تزریق چربی می‌توان فرم صورت را بهتر کرد. مشخصه‌های صورت را متعادل ساخت که موجب بازگشت جوانی و زیبایی صورت خواهند شد.

گونه‌ها، یک مشخصه‌ی بسیار مهم در صورت هستند و با بالا رفتن سن افتاده و صاف می‌شوند. برجسته و حجیم کردن گونه با تزریق ژل  و تزریق چربی باعث لیفت سریع صورت و بهتر شدن فرم قسمت‌های مختلف صورت می‌گردد. در مشاوره‌ی اولیه، پزشک این فرایندها را دقیقاً طراحی می‌کند. همچنین اهداف زیبایی‌تان را بررسی می‌کند تا به شما در انتخاب گزینه‌ی درمانی مناسب کمک کند. کلینیک تناسب اندام رازی ، روش‌های تزریق ژل و تزریق چربی را برای برجسته‌سازی و حجیم کردن گونه‌های کوچک و صاف ارائه می‌دهد. علاوه بر اینکه متخصصین ما می‌توانند مشخصه‌های صورتتان را اصلاح و بهتر کنند، فرم کلی صورتتان را برای رسیدن به نتایجی طبیعی در نظر می‌گیرند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

این روش‌ها برای چه کسانی مناسب است؟


دلایل زیادی وجود دارد که فرد ممکن است به فکر برجسته کردن گونه با تزریق ژل و چربی بیفتد. فرد ممکن است درصدد از بین بردن علائم پیری باشد. با بالا رفتن سن، سلول‌های چربی شروع به شکسته شدن می‌کنند که به‌صورت ظاهری افتاده و فرورفته می‌دهند. این امر ممکن است همچنین باعث ایجاد پف‌ها یا فرورفتگی‌هایی در زیر چشم شود و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست می‌تواند این اثر را تشدید کند. از طرفی دیگر، ممکن است احساس کند که به‌طور طبیعی و مادرزادی، گونه‌های کوچک و صافی دارد و در سنین جوانی درصدد بهبود ظاهر آن در باشد. مورد دیگر این است که فرد باید از سلامت عمومی برخوردار باشد و به هیچ بیماری مزمنی مانند بیماری سیستم خود ایمنی یا عفونت پوست مبتلا نباشد. برخی از بیماران، پیش از آنکه اقدام به جراحی‌های زیبایی تهاجمی‌تری مانند پروتز گونه  کنند، از این تزریق‌ها برای امتحان کردن نتایج بالقوه‌ی این جراحی‌های زیبایی استفاده می‌کنند.

 

روش‌های غیر جراحی برای برجسته کردن گونه


دو روش غیر جراحی برای برجسته‌سازی و حجیم کردن گونه‌ها وجود دارد. روش مناسب برای هر فرد به نتایج موردنظر او و مدت‌زمانی که می‌تواند برای ریکاوری داشته باشد بستگی خواهد داشت. این روش‌ها عبارت‌اند از:

تزریق ژل به گونه‌ها

برای کسانی که تغییری دائمی نمی‌خواهند و به دنبال روشی هستند که به‌آسانی بتوان به آن عادت کرد، تزریق ژل روش مناسبی می‌باشد. انواع مختلفی از ژل‌ها (فیلرها) را می‌توان به گونه تزریق کرد. تزریق ژل به گونه، رایج‌ترین روش برای برجسته‌سازی گونه است. مقدار ژل تزریقی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به مقدار حجم ابتدایی گونه و میزان برجستگی موردنظر بستگی دارد. همچنین روش‌هایی برای دوام بیشتر ژل‌ها وجود دارد که نتیجه‌ی درمان را به بهترین شکل در بلندمدت حفظ خواهند کرد.

ژل‌های تزریقی پوست از چه چیزی ساخته‌شده‌اند و چگونه عمل می‌کنند؟

ژل یل فیلر تزریقی پوست، از اسید هیالورنیک—hyaluronic ساخته می‌شود – یک قند طبیعی که همه انسان‌ها در بدن خود دارند. برای برطرف کردن چین‌وچروک‌های ناخوشایند صورت، این ژل را در زیر سطح پوست تزریق می‌کنند تا بافت اطراف آن قسمت برجسته و حجم داده شود.

چگونگی تزریق ژل 

روش برجسته‌سازی گونه با تزریق ژل، حدود 30 دقیقه در مطب دکتر انجام می‌شود. برخلاف جراحی‌های زیبایی، این درمان به هیچ برشی نیاز ندارد. فیلر یا ژل که در حالت مایع یا ژله‌ای است در مناطق از پیش تعیین‌شده روی گونه و اطراف گونه تزریق می‌شود. سپس گونه‌ها را ماساژ می‌دهند تا فرم گونه تا حد ممکن فرمی طبیعی بگیرد.

مراقبت‌های بعد از تزریق 

 بعد از تزریق ژل به مدت‌زمانی برای ریکاوری نیازی نیست، بنابراین بیمار می‌تواند فوراً به کارهای روزانه‌ی خود بپردازند. در 24 ساعت اول بعد ز تزریق، بیمار باید از ورزش بسیار سنگین یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند.

 

چقدر طول می‌کشد تا نتایج را مشاهده کنیم؟ 

بهترین مزیت تزریق ژل این است که نتایج آن فوری هستند. این نکته را نیز باید ذکر کنیم که پوست در طی چند روز آینده به حالت عادی بازمی‌گردد و در طی این زمان نتیجه‌ی نهایی را می‌توان مشاهده کرد.

ماندگاری ژل 

برجسته‌سازی گونه با تزریق ژل می‌تواند تا 24 ماه دوام داشته باشد. البته به خاطر داشته باشید که نحوه و سبک زندگی فرد، مقدار اصلاح و حجیم سازی موردنیاز و نوع پوست همگی روی مدت‌زمان دوران نتایج این درمان در فرد تاثیر خواهند داشت.

تزریق ژل در بارداری و شیردهی 

اگرچه هیچ مطالعه خاصی انجام نشده است که نشان دهد که استفاده از ژل یا فیلرهای پوستی در دوران بارداری یا شیردهی می‌تواند خطرناک باشد، اما پزشکان جوانب احتیاط را بکار می‌برند و تا پایان دوران شیردهی این درمان را برای بیمار انجام نمی‌دهند.

عوارض این روش چیست؟

عوارض شایع مربوط به تزریق ژل شامل ورم موقتی و کبودی خفیف ناحیه تحت درمان می‌شود. متخصصین به همه‌ی بیماران توصیه می‌کنند که از داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، روغن ماهی و غیره استفاده کنند. روش‌های نادرست تزریق یا استفاده بیش‌ازحد از مواد توسط یک فرد تزریق کننده‌ی مبتدی ممکن است موجب بروز نتایجی ناخوشایند و ظاهر غیرطبیعی گونه‌ها شود؛ بنابراین انتخاب یک متخصص باتجربه بسیار حائز اهمیت است.

هزینه گونه گذاری با تزریق ژل چقدر است؟

هزینه‌ی تزریق ژل، به مقدار ژل مورداستفاده در هر جلسه و ناحیه‌ی مرود درمان بستگی دارد. هر بیمار ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و به مقدار و نوع ژل برای هر بیمار متفاوت است. این نکات در مشاوره‌ی اولیه با متخصص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. برای هر بیمار، یک طرح درمانی برنامه‌ریزی می‌شود و در این جلسه می‌توان هزینه‌ آن را بررسی کرد.

تزریق چربی به گونه‌ها

تزریق چربی گرفته ده از بدن خود بیمار (تزریق چربی) می‌تواند روش خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند حجم ازدست‌رفته‌ی صورتشان را برگردانند. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند می‌بایست از سلامت کافی برخوردار باشند و چربی کافی برای انتقال و تزریق به گونه را در خود داشته باشند.  هم زنان و هم مردان می‌توانند تحت درمان و روش تزریق چربی به گونه‌ها قرار بگیرند. اگرچه افراد سنین بالاتر و مسن ممکن است برای بازیابی حجم و چاقی صورت و گونه‌ها، تمایل بیشتری به انجام این روش داشته باشند، همه‌ی افراد در هر سنی که از فرم گونه‌هایشان خشنود راضی نیستند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند. تزریق چربی به گونه درصورتی‌که به طریقه‌ای صحیح انجام شود، روشی بسیار موفقیت‌آمیز خواهد بود.

مزایای این روش 

تزریق چربی به پر کردن و حجیم‌تر کردم گونه‌ها کمک می‌کند. این کار نسبت اجزای صورت را تغییر می‌دهد و تناسب بهتری را بین آن‌ها ایجاد خواهد کرد. این روش از مزایای بسیاری برخوردار است به‌طور مثال، این روش خیلی تهاجمی نیست و استفاده از چربی خود فرو باعث می‌شود تا نتیجه‌ی آن کاملاً طبیعی باشد.

چگونگی برجسته کردن گونه با تزریق چربی 

روش برجسته‌سازی گونه با تزریق چربی یک درمان سرپایی است. بعد از انجام این درمان، بیمار فوراً می‌تواند به خانه بازگردد:

فرآیند حجیم سازی گونه از طریق تزریق چربی بدن،، فرایندی بسیار ساده است، اگرچه به مهارت و تجربه‌ی بسیار بالایی نیاز دارد:

  • مرحله‌ی 1: استعمال مواد بی‌حسی – برای شروع کار محل موردنظر صورت را با یک ماده‌ی بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌کنند.
  • مرحله‌ی 2: برداشتن چربی- سپس چربی موردنیاز برای برجسته کردن را از طریق لیپوساکشن می‌گیرند. این چربی ممکن است از ران‌ها، شکم یا باسن گرفته شود.
  • مرحله‌ی 3: فرآوری چربی – سپس چربی گرفته‌شده را فراوری می‌کنند. این کار شامل جداسازی و استخراج سلول‌های چربی از مایعات دیگر موجود در چربی بدن می‌باشد.
  • مرحله‌ی 4: تزریق- سپس سلول‌های چربی به گونه‌ها تزریق می‌شود.

درصورتی‌که این تزریق به‌درستی و متناسب انجام شود، نتایج آن شامل رسیدن به ظاهری جوان و جذاب خواهد بود.

 

بهبودی 

بعد از تزریق چربی به گونه، فرد ممکن است دچار کمی ورم، قرمزی و کبودی در ناحیه‌ای که چربی گرفته‌شده است، شود. این موارد ممکن است بعد از 1 الی 7 روز از بین بروند. یک نوار کشی (کش طبی فشرده کننده) دور صورت پیچیده می‌شود و بیمار باید برای یک هفته آن را تحمل کند. انجام این روش ممکن است با اندکی درد همراه باشد اما این درد خیلی شدید نیست. متخصص ممکن است یک داروی مسکن را برای بیمار تجویز کند یا ممکن است به بیمار توصیه کند که بعد از اتمام درمان، تایلنول استفاده کند.

نتایج 

در ابتدا ممکن است احساس شود که مقدار چربی و برجسته‌سازی بسیار زیاد است اما این امر معمولاً به خاطر ورم است که در 3 الی 4 ماه کمتر خواهد شد و در پایان این مدت، بیمار نتایج واقعی درمان را مشاهده خواهد کرد. گفته می‌شود که تا چهار ماه، حجم باقی‌مانده درنتیجه‌ی سلول‌های (زنده‌ی) چربی است که برای بلندمدت یا حتی دائمی باقی خواهند ماند.

عوارض تزریق چربی 

یکی از بحث‌برانگیزترین مشکلات مربوط به تزریق چربی برای گونه، جذب مجدد چربی به بدن است. یک مقدار معینی از آن مجدداً به بدن جذب خواهد شد.

تنها بخشی از آن به‌طور دائمی باقی خواهد ماند، اگر معمولاً این مقدار، مقداری کافی و مشخص است که فرد از نتایج آن راضی خواهد بود. روش‌های بروزتر و جدیدتر از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند.

مشکلات احتمالی دیگر شامل برآمده شدن و سفت شدن چربی تزریق‌شده می‌باشد. درد و ناراحتی ممکن است درنتیجه‌ی بافت‌مردگی چربی رخ دهد. همچنین خطر ایجاد کیست در محل تزریق برای فرد وجود دارد.

هزینه تزریق چربی در گونه چقدر است؟

هزینه‌ی تزریق چربی متغیر است. تجربه و شهرت پزشک متخصص و همچنین موقعیت مکانی او، می‌تواند روی قیمت این درمان تأثیرگذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی هزینه‌ی این تزریق می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید