ترکی فیصل: خانه شیشه ای به سوی دیگران سنگ پرتاب نمی کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عرب نیوز 21، رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان سعودی پس از اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره سفر نزدیک وی به منطقه، به او حمله کرد.

ترکی فیصل در مقاله ای در روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز با ارسال پیامی به جو بایدن نوشت: «افراد با خانه های شیشه ای به سمت مردم سنگ پرتاب نمی کنند.

فیصل گفت: «جو بایدن باید روابط خود را با عربستان سعودی بهبود بخشد زیرا ایالات متحده باید آن را بهبود بخشد.

وی خاطرنشان کرد: انتقاد رئیس جمهور آمریکا از عربستان سعودی به ویژه در مورد ترور جمال خاشقجی برای جلب رضایت اعضای حزبش بوده است.

این مقام سابق سعودی افزود: بایدن از شهرت رو به زوال رنج می برد و می خواهد مشروعیت رویارویی خود با «محمد بن سلمان» را تایید کند.

فیصل در ادامه پست خود از سوابق آمریکا در نقض حقوق بشر انتقاد کرد و گفت که قربانیان زندان ابوغریب عراق هنوز غرامت دریافت نکرده اند. در طول این سال ها صدها نفر به ناحق در ایالات متحده زندانی شده اند.

رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در پایان پست خود از بایدن خواست از حق قانونی خود برای آزادی بازداشت شدگان در ایالات متحده استفاده کند و تاکید کرد که بازداشت شدگان حق آزادی زندانیان را دارند.رئیس جمهور آمریکا. او باید تمام تلاش خود را برای پایان دادن به این بی عدالتی انجام دهد. او باید با کنگره برای ترمیم یک سیستم قضایی فاسد که حقوق بسیاری از مردم را نقض می کند، همکاری کند.