ترکیه و روسیه روابط بسیار خوبی در حوزه انرژی دارند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «اسکندر نواکمعاون نخست وزیر روسیه روز جمعه گفت که می توان گاز طبیعی بیشتری از طریق ترکیه به اروپا صادر کرد.

نواک وی گفت: خط لوله گاز طبیعی استریم جنوبی که لغو و به ترکیش استریم تبدیل شد، در چهار خط با ظرفیت متوسط ​​63 میلیارد متر مکعب برنامه ریزی شد. مقدار کمی و در صورت وجود تقاضا می توان از این ظرفیت مازاد برای رساندن گاز به مشتریان اروپایی از طریق دریای سیاه و ترکیه استفاده کرد.

نواک وی گفت: ترکیه و روسیه روابط خوبی در زمینه انرژی دارند.

معاون نخست وزیر روسیه درباره پیشنهاد روسیه برای تبدیل ترکیه به الف هاب انرژی هم می گوید: ظرفیت ترکی این رودخانه 31.5 میلیارد متر مکعب حجم دارد و موضوع مورد بررسی برای احداث مرکز گاز روسیه در ترکیه است. این مقام روسی همچنین افزود: اگر چنین نیازی وجود داشته باشد و همه طرف ها علاقه نشان دهند، فکر می کنم چنین پروژه ای قابل ارزیابی است.

نواک وی درباره ادعای سوء استفاده از خط لوله گاز نیز گفت: بهره برداری از خط لوله بر عهده شرکت های ذیربط است و خدمات امنیتی لازم را دارند و مطمئناً کار آنها برای راه اندازی ایمن خط لوله تقویت خواهد شد. و امن در شرایط فعلی.

اسکندر نواک وی در خصوص کاهش قیمت گاز صادراتی روسیه به ترکیه گفت: قیمت فعلی بازار به صورت مصنوعی ایجاد می شود و سیاستمداران اروپایی برای عرضه گاز طبیعی مصنوعی به بازار اروپا مشکل ایجاد کرده اند. وی گفت: شاید بزرگترین مشکل این باشد که چگونه می توان از وجود منابع در اروپا برای تثبیت قیمت ها اطمینان حاصل کرد.

این مقام روسی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت گاز طبیعی وضعیتی نیست که روسیه می‌خواهد، افزود: ما قیمت‌های بالا نمی‌خواهیم، ​​اگر قیمت‌ها بالا باشد، می‌توانیم جلوی آن را بگیریم، ما به دنبال منابع انرژی جایگزین هستیم. قابل تکرار سریعتر استفاده می شود.

اولین ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه با رجب دیدار کرد تمیز اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به او پیشنهاد داد که صادرات گاز به اروپا را تسهیل کند در کشورشان یکی”هاب گاز ایجاد کند

این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که صادرات گاز روسیه به اروپا به دلیل تحریم های غرب علیه مسکو و نشت خط لوله گاز با مشکل مواجه شده است. نورد استریم قرار داده شده

روسای جمهور دو کشور روز پنجشنبه در حاشیه ششمین نشست کنفرانس تعامل آسیایی و اعتماد سازیسیکا) در آستانه ملاقات کردند. پوتین در کنار این نشست منطقه ای در قزاقستان به همتای ترکیه ای خود گفت: «ما می توانیم یک هاب بیایید گاز ترکیه را برای ارسال به کشورهای دیگر به ویژه اروپا بررسی کنیم.

همچنین «رجب تمیز اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از بازگشت از قزاقستان در هواپیما به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و درباره اعلام ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مبنی بر احداث مرکز بزرگ گاز طبیعی در ترکیه گفت: آنکارا مکانی است که برای مرکز توزیع گاز در ترکیه اهمیت ویژه ای دارد. بوقلمون. .شمرده می شود

رئیس جمهور ترکیه در این زمینه گفت: دستورالعمل همکاری با «پوتین» به نهادهای مربوطه ارائه شده است. اگر خدا بخواهد مرکز در مناسب ترین مکان مستقر می شود. ما یک مرکز توزیع ملی داریم اما اخبار، در این بین بین المللی به.

رئیس جمهور ترکیه افزود: وزارت انرژی ترکیه و طرف روسی در مورد احداث مرکز توزیع گاز در ترکیه مطالعه و نتایج را ارائه خواهند کرد، ما نیز به آن اقدام خواهیم کرد.

اردوغان در باره عرضه اف – 16 نفر از آمریکا گفت: مخصوصا این یکی دیرتحولات نشان می دهد که برخی مسائل تغییر کرده است.

رئیس جمهور ترکیه از نزدیکی آمریکا و یونان انتقاد کرد و گفت: ببینید آنجا چه اتفاقی افتاده است را چوب و ما جزیره ای هستیم، مسلح، از آنها نمی ترسیم و کاملا آماده هستیم.