ترویج برداشت پسته در دامغان/ تلاش برای جذب سرمایه گذار – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر علیزاده ترک کردن وی صبح جمعه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره پسته ایران به میزبانی دانشگاه این شهرستان ضمن اشاره به قصد ارتقای شاخص تولید این محصول استراتژیک، تاکید کرد: پسته از اهمیت ویژه ای نسبت به خود برخوردار است. پول درآوردن.

وی با بیان اینکه به طور کلی در هر هکتار 3.5 تن پسته از باغات قابل برداشت است اما در شهرستان دامغان به 12 تن افزایش یافت، تاکید کرد: در یک مورد رکورد 45 تن محصول در هکتار در شهرستان دامغان ثبت شد. . ثبت شده که نشان دهنده مهارت های این شهر است.

تلاش برای بهبود تولید

نماینده مردم دامغان در شورای اسلامی با بیان اینکه شاهد ارتقای کمی و کیفی برداشت پسته در این شهرستان هستیم، گفت: با کمک دانش بنیان و دانش بنیان می توان به بهبود محصول دست یافت. دانشگاهیان، همچنین. مانند تخصص محلی.

علیزاده ترک کردن وی در خصوص مطالبات پسته کاران دامغانی از وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید با اجرای روش های توسعه و کشاورزی نوین به دو برابر شدن میانگین محصول پسته از مزارع دامغان کمک کند چرا که این شهرستان زیادی دارد. تخصص در این زمینه

وی همچنین از تلاش برای جذب سرمایه گذار در حوزه پسته خبر داد و افزود: رویدادهایی مانند جشنواره پسته در این بخش بسیار موفق است.

نماینده مردم دامغان در مجلس و عضو کمیسیون کشاورزی نیز رویکرد ویژه دولت به بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای اولین بار در 40 سال گذشته میزان ارز در بخش کشاورزی افزایش یافته است. از ارز خارجی در بخش صنعت فراتر رفت.

کشت 17 هزار هکتار پسته

استاندار سمنان نیز در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره پسته ایران دامغان، از این جشنواره به عنوان فرصتی برای ترویج سرمایه گذاری و معرفی مهارت های شهرستان دامغان و استان سمنان یاد کرد و گفت: یکی از مهارت ها و توانایی های مهم استان سمنان محصول پسته است.

سید محمدرضا هاشمی با بیان اینکه 17 هزار هکتار از باغات استان سمنان مربوط به تولید پسته دامغان است، گفت: سالانه 3 تا 1000 تن پسته از منطقه سمنان به سراسر جهان صادر می شود که نشان دهنده این توانایی است. . از این شهر

به گزارش مهر، این جشنواره امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی به کار خود پایان می دهد. از 40 پسته کار نیز تجلیل خواهد شد.