ترس دشمنان از حضور ایران در هندسه جدید قدرت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با حضور در برنامه خط اول شبکه خبر گفت: کشور ما مدت هاست در خطر بوده است اما رهبری فرمودند این بلاها نباید بیفتد. به ما. جاده اصلی را فراموش کنید اگر قرار است تحلیل راهبردی انجام دهیم باید ببینیم اتفاقات اخیر جهانی و منطقه ای به کجا می رود.

وی افزود: اگر بخواهیم تحلیلی راهبردی از اتفاقات اخیر داشته باشیم باید به آنچه اخیرا در منطقه و جهان رخ داده است نگاه کنیم.

سخنگوی دولت گفت: در چند روز اخیر به وضوح دیدیم که در عرصه جهانی تحولی رخ داده و نظام سیاسی جهان که قدرتمندترین کشور جهان است در حال تغییر است. چه کشوری جایگاه نظم جدید را خواهد داشت که اکنون و در این چند سال شناخته شود، مشخص است که کشورهایی که امروز شغل خوبی دارند، در جهان آینده جایگاه بهتری خواهند داشت.

بهادری جهرمی گفت: در سال های اخیر تلاش شده تا با سیاست همسایگی جایگاه شایسته ای برای ایران در هندسه نوین جهانی به دست آورد. کشورمان با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش است تا به جایگاه رفیع سابق خود در دنیای جدید بازگردد.

وی ادامه داد: تحلیل ما این است که دشمن در حوادث اخیر سعی کرده با تغییر نظم جهانی که اکنون در حال رخ دادن است، اجازه ندهد کشور به جایگاهی که باید و شاید برسد. دشمن متوجه می شود که راه تنبیه کارساز نیست و به دلیل مشکلی که در کشور با جنگ ذهنی وجود دارد سعی در ایجاد ذهنیت دارند.

این سخنگوی دولت با تایید اینکه اعتراض مردم باید شنیده شود، گفت: مشخص است که این اتفاقات اخیر برنامه ریزی شده بود، دشمن به دنبال بهانه ای برای انجام این اقدام بود.

بهادری جهرمی ادامه داد: پلیس آمریکا طی پنج یا شش سال بیش از هزار نفر را دستگیر یا کشته است که حدود 250 نفر از آنها زن بوده اند یعنی در آمریکا هر 10 روز یک زن توسط پلیس کشته می شود. قتل اتفاق افتاده اما خبری از آن نیست خیلی زیاد شجاعانه نمی تواند

وی گفت: کار ویژه دولت رفع مشکلات و چالش هاست آمار او آهسته و پذیرای نصیحت و ایده برای حل مشکلات است. اعتقاد من این است که دشمن در این نقشه های دولت و راهی که مردم در پیش گرفته اند دیده است که این راه تمام می شود. مفید نمی خواهم

سخنگوی دولت گفت: کشور ما همه شرایط از جمله سرمایه انسانی و منابع غنی را برای توسعه دارد، اما به همین دلیل در سال های اخیر رشدی که باید داشته باشد، نداشته است.

بهادری جهرمی همچنین یکی از موانع پیشرفت کشور را نظام دیکتاتوری شاهنشاهی دانست که در سال های قبل از پیروزی انقلاب بر کشور حاکم بود و گفت: حتی پس از پیروزی حتی انقلاب اسلامی نیز دشمن به ما اجازه نداد. به جلو حرکت کنیم و هر جا که می خواهیم رشد کنیم، با مجازات مواجهه با دشمن.

وی همچنین گفت: با تغییر نظم جهانی این موانع از بین می رود یعنی با هندسه جدید قدرت جهانی کشور ما می تواند جلو برود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در حال حاضر به دلیل این تغییر هندسه قدرت، می‌توانیم فروش نفت و غیرنفتی خود را افزایش دهیم.

بهادری جهرمی گفت: در جنگ نظامی دشمن می خواست جلوی ما را بگیرد اما ما تبدیل به نیروی نظامی شدیم، در حوزه اقتصادی هم همین اتفاق افتاد و در جنگ فکری دشمن و قطعاً جوانانمان موفق نخواهیم شد. در هفتاد و هشتاد سالگی گوش دشمن را خواهند زد.

وی در خصوص تلاش دولت برای رفع موانع تجارت خارجی و تولید داخلی گفت: برای مثال واردات گندم مشکلی نداشت اما در این دولت در بخش کشاورزی و تولید کالاهای اساسی سرمایه گذاری شد. ما سابقه خرید مطمئن غلات را داریم. ما انشاءالله با سایر کالاهای اساسی در همین راستا حرکت کرده و خواهیم داشت.

سخنگوی دولت گفت: جوانان نخبه ما وقتی می خواهند کاری انجام دهند نیاز به مجوز کسب دارند، در گذشته این کار بسیار سخت بود اما اکنون با یک ثبت نام در سامانه، جوانان نخبه و تولیدکنندگان می توانند کسب کنند. بیش از 500 مجوز .

بهادری جهرمی با تاکید بر اینکه در روزهای اخیر بیش از 100 هزار مجوز از طریق سامانه صادر شده است، گفت: حجم نقدینگی در کشور ما طی 8 سال تقریباً 8 برابر شده است و این یعنی هر بار تورم و بهمن. هر چه پایین تر می رود بزرگتر می شود.

وی ادامه داد: دولت تدابیری برای کنترل این تورم تدارک دیده و سعی کرده نقدینگی موجود را به محرک هایی مانند انرژی و مسکن منتقل کند و در واقع منجر به نقدینگی شود.

سخنگوی دولت گفت: از نظر تورم باید از 60 درصد به 80 درصد می رسید، اما به 40 درصد رسیده است و اگر با کاهش قیمت ها ادامه پیدا کند، این زندگی آینده خوبی را برای مردم رقم خواهد زد. کشور در این زمینه

بهادری جهرمی درباره سیاست خارجی و تحریم هایی که اروپا قصد بازگشایی آن را دارد، گفت: دشمنان ما همیشه همینطور عمل می کنند، زمانی که در مقابل استدلال ها و بازخوردها حرفی برای گفتن بر سر میز مذاکره وجود ندارد و احساس می کنند خواهند کرد. فشار.” ، سعی می کند از اهرم دیگری برای فشار دادن میز مذاکره استفاده کند که روش جدیدی نیست و در دوره های مختلف ایران این روش ها را دیده است، باید بدانند که آزمون آزمون اشتباه است.

وی تصریح کرد: مثال آنها بسیار واضح است، یک کشور هشت سال است که به دلیل حملات کشورهایی که حقوق بشر را مطالبه می کنند مورد حمله قرار گرفته است و همه سلاح ها در دست دولت است. بعثی حکیم به عراق اعزام شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: کدام کشور به عراق مواد شیمیایی و میراژ داد، کشورهایی که الان می گویند چرا ایران با روسیه همکاری نظامی دارد، ایران با روسیه همکاری کرده است، با تروریسمی که اروپایی ها ایجاد کرده اند مبارزه می کنند.

بهادری جهرمی افزود: ایران در مبارزه با تروریسم به ویژه در منطقه قهرمان است، ایران مدال مبارزه با داعش است، داعش را ایجاد کردند و از سلاح و مهمات برای داعش استفاده کردند و تصاویری از نبردهای ما وجود دارد. در برابر تروریست ها

وی گفت: اگر کسی بخواهد مسئولیت حمل سلاح را به عهده بگیرد، آمریکاست که آمار فروش آمریکا مشخص است. مسئله ایران چنین فناوری ندارد و عکس های آنها فتوشاپی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: آمریکا می گوید ایران به کشوری که بزرگترین پایگاه نظامی جهان را دارد پهپاد می فروشد. از سوی دیگر، پس از اعلام آمادگی ایران برای مشارکت در ایجاد صلح در مناقشه اوکراین و روسیه و تبدیل شدن آن به نقش ایران در منطقه، نقش جدی ایران در صحنه جهانی را دارند. واضح است که از این مشکل می ترسم

بهادری جهرمی ادامه داد: آنها می ترسند که ایران بتواند کاری را که در گذشته انجام داده در صحنه جهانی تکرار کند که قطعا برای آنها بحرانی خواهد بود.

وی افزود: مسلم است که دشمن تمام تلاش خود را برای جلوگیری از حضور ایران در صحنه جهانی به کار می گیرد. راه ایران هم روشن است، همیشه با آرامش، مصمم است مسئولیت خود را در بالاترین سطح حفظ کند و شکست نخورد، حقش را سلب نمی کند. مسئله از نظر اقدام بین المللی و دیپلماسی فعال به ویژه در سطح منطقه، شایسته است که این مسیر را به طور کامل طی کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: برای تقویت جایگاه ایران در منطقه و جهان در حال حاضر و حفظ حقوق نسل های آینده با کسی شوخی نداریم.

بهادری جهرمی در خصوص تصویب این اعتراض گفت: طرح دولت شنیدن صدای مردم است، مردم نباید طبقه بندی شوند. دولت وارد عمل شد و در کمتر از یک سال از 31 ولایت کشور بازدید کرد، یعنی هیچ دیواری بین دولت و مردم وجود ندارد.

وی ادامه داد: دولت زمانی به پمپ بنزین می رود که مردم مشکل دارند و پمپ بنزین هک می شود و مردم خوشحال نیستند. رئیس جمهور پس از بازنگری در نظام پرداخت یارانه و تغییر قیمت به میدان میوه و تره بار می رود.

سخنگوی دولت گفت: این دولت نشان داده که به حرف مردم، مردان، زنان و همه سلیقه ها گوش می دهد و در سطح نخبگان هم همینطور بوده است.

بهادری جهرمی ادامه داد: زمانی که با نخبگان اقتصادی و سیاسی جلسه ای برگزار می شود، هیچ فردی مورد توجه قرار نمی گیرد و از همه برای حضور در آن جلسه دعوت می شود. دولت از رویکرد مسالمت آمیز و مناسب برای ارتباط اعتراضی قدردانی می کند.

وی تایید کرد: چندی پیش شورای عالی انقلاب فرهنگی در منطقه نخبگان مصوبه مجلس شورای ملی در خصوص بحث آزاد را که در دانشگاه آغاز شد، تصویب کرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: نگاه دولت این است که وقتی 85 میلیون نخبه داریم، اگر به حرف آنها گوش ندهیم، به آنها گوش نکنیم.

بهادری جهرمی افزود: ایده ها و طرح های زیادی بر اساس همین نگاه مردم اتخاذ شد که در یک سال گذشته مطالبات مختلفی در بخش های مختلف وجود داشته است که به عنوان مثال تعداد فرهنگیان در منطقه بوده است. 11 سال و به این دولت اعمال شد.

وی تصریح کرد: دولت علاقه مند به همکاری با گروه های مختلف است و فکر می کنم رئیس جمهور در سال گذشته حداقل 6 بار از دانشگاه بازدید کردند و رئیس جمهور هم همینطور معاون اول. این سیاست دولت است.

رئیس شورای دولتی رسانه با بیان اینکه بیش از 50 درصد اعضای هیات دولت حداقل هفته ای یک کلاس در دانشگاه حضور می یابند و در بحث شرکت می کنند، گفت: ایده ها و تعامل محدود است، به همه درخواست ها در زمینه های مختلف پاسخ داده می شود.

بهادری جهرمی درباره حضور خود در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دانشجویان ما را به دانشگاه علامه دعوت کردند، ناهار مهمان دانشجویان بودیم، قبل از اینکه من شروع به صحبت کنم، تعدادی از دانشجویان از اتاق کنفرانس بیرون آمدند و دلیل رفتنشان را جویا شدند. اتاق، برخی گفتند مزه در مورد خوانندگی خارج از کشور هم می گویم که دوست ندارم اما به آن احترام می گذارم.

وی گفت: تقریباً سه ساعت پرسش و پاسخ در مناطق مختلف بود، پس از آن به میان دانشجویانی که از اتاق خارج شده بودند رفتم، در نیم ساعت در میان جمعیت بودم و پاسخگوی کسانی بودم که سؤال می کردند.