ترافیک در تهران سنگین است / بارندگی در محورهای 8 استان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانسرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهداری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تمامی محورهای کشور باز است و هیچ محور مسدودی در کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه گفته می شود وضعیت در تمامی محورها به جز ورودی تهران پایدار است، گفت: ترافیک ورودی به تهران سنگین است و پیش بینی می شود تا دو ساعت آینده از حجم این ترافیک کاسته شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهرستان فرجا با بیان وضعیت جوی کنترل محورهای مواصلاتی گفت: بارش ها در استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، قزوین، زنجان، گیلان، مازندران و گلستان ادامه دارد.

شیرانی بیان کرد: بارندگی جاده ها را لغزنده کرده است و گاهی شاهد تصادفات ناشی از بی احتیاطی رانندگان در این شرایط بوده ایم. در این شرایط، چرخ‌های خودرو مانند اسکی در آب عمل می‌کنند و اصطکاک لازم را ندارند، بنابراین فاصله ترمز مورد نیاز بیش از انتظار راننده خواهد بود، بنابراین رانندگان باید سرعت رانندگی مطمئنی را در نظر بگیرند. موارد تصادف با ترمزماشین حرکت نکرد.

وی بیان کرد: اطمینان از سلامت برف پاک کن، چراغ، ترمز و سیستم گرمایش خودرو از جمله اقدامات ایمنی است که در این شرایط باید رعایت شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهرستان فرجا در پایان گفت: رانندگی در شرایط سیلابی شرایط ویژه ای دارد. آهسته برو تا نباشی اصابت پرتاب آب به روی خودرو حتی عابران جزء اخلاق و رفتاری است که رانندگان فهیم و با فرهنگ باید رعایت کنند.