تداوم علائم عصبی در اکثر بیماران مبتلا به کووید 19 – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس هر روزنتایج دور اول اما نشان داد که بسیاری از بیماران بهبود یافته اند اند، اما اکثر آنها پس از شش ماه هنوز علائم عصبی داشتند. بخش آه تو هر فرد همچنین هماهنگی و مشکلات ذهنی قابل توجهی را نشان داد که قبلا توضیح داده نشده بود.

به دنبال یک ویروس خفیف تا متوسط ​​هستید ویروس کرونا56 نفر با علائم عصبی بین اکتبر 2020 و اکتبر 2021 برای مطالعه انتخاب شدند. آنها معاینات عصبی، ارزیابی های روانشناختی، پرسشنامه های خود منتشر شده و اسکن مغز احتمالی را تکمیل کردند. اندازه گیری های خط پایه چند ماه پس از شیوع اولیه انجام شد و سه و شش ماه بعد تکرار شد.

در زمان اولین بازدید، 89٪ از شرکت کنندگان خستگی و 80٪ سردرد داشتند. سایر علائم رایج عصبی شامل اختلال حافظه، بی خوابی و کاهش تمرکز بود. 80 درصد از شرکت کنندگان گفتند که این علائم بر کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد.

هنگامی که شرکت کنندگان برای شش ماه آینده بازگشتند، تنها یک سوم بهبود کامل علائم را گزارش کردند. دو سوم از شرکت کنندگان علائم مزمن عصبی را گزارش کردند، اگرچه در بیشتر آنها شدت علائم کاهش یافت. شایع ترین علائم شش ماه بعد، اختلال حافظه و کاهش تمرکز بود.

محققان خاطرنشان کردند که هیچ یک از افرادی که در شش ماه آینده علائم طولانی مدت داشتند، سابقه اختلالات عصبی از قبل وجود نداشتند. ویروس کرونا نداشت.

“جنیفر مقبرهمحقق ارشد و متخصص مغز و اعصاب در دانشگاه کالیفرنیا گفت: “این که بیشتر افراد در شش ماه آینده بهبود می یابند، دلگرم کننده است، اما این برای همه صدق نمی کند.” “برخی از این شرکت کنندگان چندین ماه پس از کووید 19 هنوز نمرات غیرطبیعی در ارزیابی های روانپزشکی داشتند.”

محققان همچنین از یافتن چیز جدیدی در این گروه شگفت زده شدند. 7 درصد از شرکت کنندگان یک سری علائم غیر قابل توضیح را نشان دادند که شامل اختلالات ذهنی، لرزش و مشکل در تعادل بود.

محققان هنوز در حال بررسی میزان دسترسی مستقیم هستند ویروس کرونا هرچند برای مغز است مقبره او گفت: «احتمالاً این پاسخ ناشی از تاخیر در علائم عصبی ناشی از ویروس است. دفاع شخصی این یک احساس سوزش در مغز می شود.