تخریب مزارع شمال با ساخت ویلا/ اخذ مالیات از ویلا داران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی رجایی نیا پنجشنبه شب در تحلیل فعالان گردشگری نوشهر با بیان هزینه میلیونی کردها در ساخت ویلا و خانه دوم در مازندران، گفت: مزارع و باغات. در شمال از ویلا ساخته شده است.

گفت باید تفننی وی افزود: اگر مدیریت درستی در حوزه گردشگری و هتلداری وجود داشت، شاهد افزایش تعداد ویلاها و تخریب مزارع در منطقه نبودیم.

وی اجرای طرح های گردشگری کم هزینه در استان های شمالی از جمله مازندران را ضروری دانست و با تقویت اجرای طرح های بهسازی در استان مازندران، روشی برای نجات استان از مشکل دسترسی غیرمجاز معرفی کرد. . ساخت و ساز و افزود: متاسفانه سهم میراث فرهنگی در بودجه فرهنگی کشور بسیار ناچیز است.

حجت الاسلام رجایی نیا توجه دولت به حوزه گردشگری را مورد تاکید قرار داد و افزود: گردشگری در برنامه پنج ساله هفتم قرار دارد. قسمتی از اساس توسعه و آبادانی کشور محسوب می شود و باید به آن نگاه کرد و امیدواریم بتوانیم سهم آن را در بودجه فرهنگی افزایش دهیم.

رئیس فرهنگ و ورزش سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در حال حاضر 2.5 درصد از بودجه ملی به حوزه فرهنگی اختصاص دارد که معنایی ندارد.