تخریب خط لوله نورد استریم به نفع آمریکاست – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، “واسیلی نبنزیا، «نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل متحد در شورای امنیت سازمان ملل متحد با درخواست انجام تحقیقات مستقل و ب. بخش در خصوص آسیب به خطوط لوله گاز به دور چیزی چرخیدن جریان 1 و 2 گفت: روسیه، آلمان، دانمارک و سوئد ممکن است در تحقیقات مربوط به خرابکاری خط لوله مشارکت داشته باشند. به دور چیزی چرخیدن در بازی شرکت کنند

نبنزیا وی در عین حال تایید کرد که این حادثه در خط لوله است به دور چیزی چرخیدن رودخانه واقعاً به نفع آمریکاست. وی خاطرنشان کرد: سوال بزرگ این است که آیا ریسک وجود دارد یا خیر به دور چیزی چرخیدن آیا جریان برای ایالات متحده خوب است یا نه؟ این قطعاً مزایایی دارد (مشکلاتی برای واشنگتن). تامین کنندگان گاز طبیعی در ایالات متحده باید عرضه گاز مایع خود را افزایش دهند را که در آره به اروپای قاره ای برای جشن گرفتن.”

نبنزیا وی افزود: هیچ دلیلی نداشتیم که پروژه ای را که در آن سرمایه گذاری هنگفتی انجام داده بودیم و می توانستیم بازده اقتصادی زیادی داشته باشیم، با دست خود تخریب کنیم.

قبلا، “ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که این ادعا که ایالات متحده در یک حمله خرابکارانه آشکار به این کانال دست داشته است. به دور چیزی چرخیدن جریان 1 و 2 درگیر هستند، این مضحک است و ما به خرابکاری خطوط لوله گاز روسیه به اروپا اهمیتی نمی دهیم.

قیمت وی در نشست خبری گفت: دخالت آمریکا در خرابکاری خط لوله نورد استریم چیزی جز تحقیر روسیه.

N.D قیمت وی در عین حال به گزارش یک هفته پیش سازمان سیا به آلمان مبنی بر حمله احتمالی به خط لوله گاز پرداخت. به دور چیزی چرخیدن جریان 1 و 2 هشدار داده شده است، او نپذیرفت.

وی به خبرنگاران گفت: نمی توانم در مورد انتقال اطلاعات سیا به آلمان اظهار نظر کنم.

اولین هیئت روسیه در سازمان ملل خواستار نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد حوادث نفتی شد نورد استریم و این جلسه بعد از ظهر جمعه برگزار شد.

همچنین دفتر دادستانی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال بررسی انفجار خط لوله است نورد استریم مانند اقدامات تروریستی در بین المللی است.

کانال به دور چیزی چرخیدن سه شنبه گذشته در رودخانه های 1 و 2 تصادف و آبریزی از سه نقطه رخ داد. اولین نشت به دور چیزی چرخیدن جریان 2 در نزدیکی جزیره بورنهولم دانمارک و سپس این دو را منفجر کرد به دور چیزی چرخیدن استریم 1 که خط لوله اصلی ارسال گاز روسیه به اروپا محسوب می شود، شناسایی شد.

یوسف برلیروسای سیاست خارجی اروپا روز چهارشنبه بیانیه ای هشدار دادند آمیز وی گفت: اختلال عمدی در زیرساخت انرژی اروپا به هیچ وجه غیرقابل قبول است و با واکنش قوی و متحد اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اولین نیاز به بررسی نشت گاز خط لوله دارد به دور چیزی چرخیدن اضافه شدن جریان 1 و 2: تمام اطلاعات موجود نشان می دهد که این انتشارات نتیجه اقدام عمدی است. وی افزود: از هرگونه بررسی با هدف شفاف سازی کامل حادثه و دلایل وقوع آن حمایت خواهیم کرد و اقدامات بعدی را برای افزایش ظرفیت خود در حوزه امنیت انرژی انجام خواهیم داد.