تحویل مهمات عامل ترور ابوعقلی در آمریکا توسط سازمان های خودگردان – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، دادستان فلسطینی کارشناسان آمریکایی را از اقدامات یک سازمان خودگردان در تحویل گلوله های کشته شدن شیرین ابوعقلی روزنامه نگار فلسطینی در اختیار کارشناسان آمریکایی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، «اکرم الخطیب» گفت: گلوله‌هایی که منجر به کشته شدن شیرین ابوعقله در 11 مه در جریان روایت خشونت‌های نظامی در اشغال کرانه باختری شد، به آنجا تحویل داده شد تا این کشور بتواند آن را به آمریکا پس دهد. سازمان های خودگردان

دادستان های فلسطینی گفتند که تشکیلات خودگردان فلسطین پس از درخواست رسمی طرف آمریکایی برای انجام تحقیقات فنی، با تحویل مهمات موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، این گلوله در سفارت آمریکا در بیت المقدس توسط کارشناسان آمریکایی بازرسی و بررسی خواهد شد.

در 11 می، شیرین ابوعقله، 51 ساله، خبرنگار شبکه خبری الجزیره در جریان پوشش زنده حمله صهیونیست ها به مسجد الاقصی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شد و به شهادت رسید. قتل این روزنامه نگار با واکنش شدیدی همراه بود بین المللی و با یک گروه فلسطینی مقابله کرد.

نتایج این گزارش نشان می دهد که رژیم صهیونیستی قاتل شماره یک روزنامه نگاران در جهان است. این گزارش توسط «انجمن جریان‌های ضد جریان آمریکا» منتشر شده و در آن آمده است که رژیم صهیونیستی بیشترین جنایت را علیه خبرنگاران مرتکب شده و رتبه نخست فهرست کشورهای این حوزه را به خود اختصاص داده است.

«راوینا شمداسانی» (راوینا شمداسانی)، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل، اخیراً به خبرنگاران در ژنو گفت که اطلاعاتی که او جمع آوری کرده نشان می دهد که او یک روزنامه نگار فلسطینی را در آنجا کشته است. ارتش رژیم صهیونیستی در شبکه الجزیره 11 می.