تحویل سه فروند جنگنده اف-35 آمریکا به رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه اسرائیل هیوم امروز پنجشنبه اعلام کرد که 3 فروند جنگنده دیگر F-35 از آمریکا وارد سرزمین های اشغالی شده و برای تقویت نیروی هوایی به پایگاه نیروی هوایی اسرائیل در آنجا در منطقه نقب رسیدند. حتی بیشتر از آن

دیروز این 3 فروند هواپیمای جنگی از آمریکا بلند شدند و امروز وارد پایگاه هوایی نقب (در جنوب سرزمین های اشغالی) شدند.

بر اساس برنامه سازنده این جنگنده، در ابتدای سال 2024، روند تحویل 50 فروند هواپیمای F-35 که با تل آویو توافقنامه امضا کرده بود، به پایان می رسد، حتی در مراحل بعدی اکثر اعداد باقی مانده متفاوت است. . تولید لازم به ذکر است که ساخت این نوع جنگنده حدود دو سال زمان می برد که 3 سال پیش بود.

هر هواپیمای این جنگنده قدرتمند 90 میلیون دلار قیمت دارد و می تواند 16 تن موشک را حمل کند و اگرچه می تواند از رادار دوری کند، اما می تواند به سرعت 1900 کیلومتر در ساعت برسد.

آمیکام نورکین، فرمانده سابق نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی اخیرا اعلام کرده است که این رژیم در اولین حمله هوایی جهان در سال 2018 از جنگنده های F-35 استفاده کرده است.

بر اساس بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی، این جنگنده در جریان حمله این رژیم به نوار غزه در ماه می 2021 به برخی از اهداف در نوار غزه حمله کرد.

اسفندماه سال گذشته سخنگوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که جنگنده های اف 35 پس از رهگیری پهپادهای ایرانی برای اولین بار در جهان آنها را منهدم کردند.