تحقیقات جنایی سریع؛ دلیل آزادی فوری ماموران مرکز فوریت های پلیسی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسردار مهدی معصوم بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بحث امنیت یک ائتلاف است و ما یک عنصر هستیم. آه تو ما نباید مسائل امنیتی را تحلیل کنیم. یکی از معایب این است که یک عنصر دارد آه تو ما مسئله امنیتی را تجزیه و تحلیل می کنیم و پاسخ اشتباه می گیریم.

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی در خصوص ورود ماموران به اورژانس محلی گفت: علت اولیه حضور منظم ماموران 110 زمانی است که مردم مشکل فوری را در 110 اعلام می کنند.

سردار معصوم بیگی درباره تعریف مشکلات فوری گفت: این مشکلات مواردی است که به عنوان مثال وقتی پلیس می رسد مانع از ادامه جرم می شود.

تسریع در رسیدگی به جرایم یکی از دلایلی است که ماموران ۱۱۰ به سرعت به صحنه جرم می رسند.

وی در مورد سایر مواردی که بلافاصله ماموران کلانتری 110 در صحنه حضور یافتند، خاطرنشان کرد: اگر مأموران پلیس 110 باید بلافاصله در محل وقوع جرم حضور پیدا می کردند، در همان زمان است که پلیس می تواند در کشف جرم یا شرایط خاص تسریع کند. که احساس می شوند در دسترس نیست نظم در این منطقه حاکم است و وقتی یک افسر پلیس وجود دارد این احساس بالا می رود.

رئیس پلیس پیشگیری فرجا وی گفت: در حال حاضر مردم همه مسائل را به 110 می رسانند و این موضوع باعث افزایش ماموریت های اورژانس در پلیس می شود.

معصوم بیگی از دیگر دلایل تاخیر ماموران 110 در محل گفت: ترافیک در شهرها و شهرستان ها باعث دیر رسیدن پلیس به محل وقوع جرم می شود.

وی با اشاره به اینکه باید به ازای هر هزار نفر نیروی انتظامی در کشور 5 نفر باشد اما در حال حاضر به ازای هر هزار نفر نیروی انتظامی 2.7 نفر در کشور وجود دارد، گفت: کمبود نیرو نیز با تاخیر 110 نفر از ماموران به محل حادثه است.

گاهی کمتر از 15 دقیقه طول می کشد تا به صحنه جرم در یک منطقه شهری برسید

رئیس پلیس پیشگیری فرجا وی در پاسخ به این سوال که میانگین زمان حضور ماموران 110 در صحنه جرم چقدر است، گفت: در شهرها میانگین زمان حضور کمتر از 7 دقیقه و در مناطق شهری در برخی موارد ممکن است این زمان بیشتر باشد. 15 دقیقه. “

در پاسخ به سوال برخی از شهروندان مبنی بر اینکه در مسیر منزل مورد سرقت قرار گرفته ایم، با پلیس 110 تماس گرفتیم اما چند ساعتی طول کشید تا مامور به محل بازگشت. سریع انجامش بده، جزوه اورژانسی نیست؟ وی توضیح داد: مشخص نیست این سرقت چند روز پیش بوده است یا خیر. حضور پلیس در صحنه سرقت منطقی نیست. ما از مردم می خواهیم 110 اتصال را طبقه بندی کنند تا میزان خدمات متعادل شود.

وی افزود: با تماس با 110 بلافاصله تماس های فوری گرفته می شود و در اولویت های 2 و 3 کمی بعد بحث می شود زیرا معطلی پلیس در این مناطق وجود ندارد و بر تداوم فعالیت تاثیر می گذارد. جرم و جنایت و حضور فوری پلیس. «به کشف جرم کمکی نمی کند.

معصوم بیگی: اگر افراد به دلیل مشکلی با اورژانس اجتماعی یا فوریت های پزشکی تماس بگیرند، خدمات مورد نظر را به موقع از آنها دریافت نخواهند کرد زیرا بی جهت بر میزان ماموریت افزایش می یابد. در مورد اورژانس پلیس هم همینطور است.

وی در پایان گفت: از مردم خواهش می‌کنم با شماره تماس 110 پیگیری کنند تا پلیس را نیز در انجام ماموریت یاری کنند.

درجات کلانتری در چهار سطح ویژه است

وی با بیان اینکه روند اجرا و شرایط قرارگیری کلانتری در چهار سطح ویژه تا رتبه های اول، دوم و سوم در قالب دستورالعملی تهیه شده است، افزود: بخصوص ارکان یک کلانتری رؤسا و کارکنان آنها هستند، لذا راهبرد کلی این راهنما بر این مبنا است تا با ارتقاء جنبه حقوقی روحیه تلاش فرمانده انتظامی، جبران خسارت کند. خدمت به مردم

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: طرح درجه کلانتری یکی از وظایف کلیدی در حوزه تبدیل اتاق است و فرآیند موثری برای تعیین مسیر کار و پیشرفت کلانتری – فرمانده خانه و اتاق در نظر گرفته شده است.

ارتباط الکترونیکی 1000 کلانتری و پاسگاه با دادگاه

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پلیس راهور به صورت هوشمند اقدامات موثری در طراحی و اجرای 5 طرح هوشمند در دست اجرا و تکمیل شده انجام می دهد، گفت: در حال حاضر حدود 1000 کلانتری و پاسگاه ارتباط الکترونیکی با آنها برقرار کرده اند. دادگاه ها و حدود 60. % در مورد تبادل و پردازش این روش.

رئیس پلیس پیشگیری کشور با تاکید بر لزوم تقویت روند ارائه خدمات در کلانتری ها و پاسگاه ها خاطرنشان کرد: پرونده بین دادسرا و دفتر پلیس و نیروی انتظامی پرونده الکترونیکی گذاشته شد.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: ادغام نزدیک به 4000 پلیس گشت و ایست بازرسی در سامانه هوشمند AVLS و حضور 1500 گشت پلیس با تجهیزات مدیریت هوشمند پلیس، بخشی از عملیات نظارتی پلیس پیشگیری است. و ایست بازرسی برای افزایش رضایتمندی مردم، تسریع در ارائه خدمات انتظامی، افزایش بهره وری و حفظ ثروت مردم در کشور است.

نبود 2000 کلانتری و پاسگاه در کشور

سردار معصوم بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای تشخیص نامناسب بودن کلانتری ها و پاسگاه ها باید استانداردهای مختلف بین المللی در نظر گرفته شود.

وی افزود: یک استاندارد جهانی وجود دارد که در هر شهر و روستا باید کلانتری و پاسگاه داشته باشیم، اگر بخواهیم وضعیت پلیس را در کشور بر اساس این استاندارد تعریف کنیم باید شهر داشته باشیم، بالای 5 هزار نفر هستیم. و شهرهای کشور.» اگر 5000 کلانتری و پاسگاه داشته باشیم، این تعداد در حال حاضر 3000 کلانتری و پاسگاه است، یعنی کمتر از 2000 پاسگاه و پاسگاه در مقایسه با این استاندارد.

کمبود پلیس در ایران چیست؟

رئیس پلیس پیشگیری فرجا وی گفت: استانداردهای دیگری در دنیا وجود دارد که در برنامه ششم توسعه نیز در ایران به رسمیت شناخته شده است، طبق این استاندارد باید به ازای هر هزار نفر 5 پلیس داشته باشیم که در ایران 2.7 است یعنی کمتر از 3 نفر. . پلیس. ” هر هزار نفر

معصوم بیگی در مورد استاندارد بین المللی دیگری که معمولاً 5 تا 9 پلیس به ازای هر 1000 نفر است، گفت: نیاز ما به کلانتری ها و پاسگاه ها بیش از آنچه در کشور داریم، است.