تحریم ها نباید بهانه ای برای کم کاری در حوزه ورزش نابینایان باشد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مظلومی ورزش نابینایان و کم بینایان را نیازمند حمایت جدی دانست و گفت: یکی از دغدغه های فعلی در حوزه ورزش نابینایان و بینایان تامین تجهیزات است. نیازهای این قشر است، بنابراین این امر باید در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.

وی از آغاز رسمی ورزش نابینایان از سال 59 در ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: در ابتدا این ورزش برای آقایان در 8 رشته و برای بانوان در دوره 5 آغاز شد.

رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و معلولان با تایید اینکه یکی از وظایف ذاتی مسئولان در شرایط کنونی رفاه ورزش نابینایان و معلولان در جامعه است، یادآور شد: خوشبختانه تاکنون خوب بوده است. . در خصوص توسعه ورزش معلولان و نابینایان در کشور اقداماتی انجام شده است که امیدواریم این حمایت ها بیش از پیش ادامه داشته باشد.

مظلومی یکی از اصلی ترین راهکارهای تشویق این قشر به انجام فعالیت های ورزشی را تامین تجهیزات لازم و ایجاد فضای مناسب برای این افراد عنوان کرد و گفت: با وجود مشکلاتی که بین ‘نحوه ورزش نابینایان وجود دارد تمام تلاش و کوشش است. در این راستا برای تشویق این بخش اجتماعی به فعالیت های ورزشی در این بخش انجام شد.

وی با بیان اینکه زنجان یکی از استان هایی است که می تواند در حوزه ورزش نابینایان و معلولان حرف های زیادی بزند، ادامه داد: با وجود همه کمبودها و خلأها باید برای ارتقای ورزش نابینایان و کم بینایان اقداماتی انجام دهیم.