تحریم ها را به راحتی پشت سر می گذاریم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا پیمان پاک از اتحادیه کارگران صادراتی استان فارس گفت: بیش از ۹۰ درصد مشکلات حوزه اقتصادی کشور تنها مشکل تحریم است و تنها ۱۰ درصد تحریم ها را تحت تاثیر قرار داده است. اقتصاد ایران. .

وی همچنین ادامه داد: با وجود شرایط و مشکلاتی که در حوزه اقتصادی و صادراتی وجود دارد، نه تنها در استان فارس، بلکه کل کشور با این مشکلات دست به گریبان هستند، به راحتی می توان از مجازات چشم پوشی کرد.

وی افزود: با نگاهی به اقدامات دولت در ماه‌های اخیر و برنامه‌هایی که ارائه کرده است، می‌توان گفت اتاق بازرگانی در ارائه طرح‌ها و فعالیت‌های اقتصادی و با توجه به دولت تاخیر دارد. بیشتر در مورد توسعه فعالیت ها در این بخش تا بخش خصوصی است.

پیمان پاک ادامه داد: یکی از بزرگ ترین ها بیشترین معیاری که فعالان اقتصادی باید به آن نگاه کنند، بازگشت درآمدهای ارزی به چرخه اقتصاد کشور و تعهدی است که همه صادرکنندگان به این بستر دارند، در صورتی که اکنون امکان صادرات و واردات همه گروه های کالایی را داشته باشد. .

این مقام مسئول تصریح کرد: طبق توافق صورت گرفته با بانک مرکزی از هم اکنون فرصت خرید ارز برای فعالان صادراتی فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: من به تنهایی در مقابل شورای عالی صادرات ایستادم م و من نگذاشتم این شورا بدون استفاده از قانون 138 تأسیس شود، اکنون این مرکز با تمام اختیاراتی که در قاعده 138 ذکر شده تأسیس شود.

رئیس انجمن بازرگانی ایران گفت: سال گذشته 16 میلیارد دلار نفت صادر کرد و در همین مدت صادرات غیرنفتی ایران 48 میلیارد دلار بود.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت های اقتصادی در حال انجام در حوزه روابط ایران و آفریقای جنوبی، مجمع نمایندگان استان فارس می تواند زمینه ساز فعالیت های عمده صادراتی در ایران و آفریقا باشد، ضمن اینکه اتاق بازرگانی مرکز فارس نقش مهمی را ایفا می کند. در صادرات کالاهای تولیدی