تبیین فرهنگ کتابخوانی رمز توسعه در کشور است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد سبحان حسنی صبح سه شنبه در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با عنوان حضور خداوند رضوی با پرچم مقدس امام رضا (ع) ایلام را عطرآگین کرد. استان با عطر رضوی: امروز مردم استان از این فضای معنوی بسیار خوشحال هستند و این نور واقعاً به دل مردم ما خواهد آمد.

وی همچنین گفت: همه ملت های ما علاقه خاصی به امام رضا (ع) دارند و خود را خادم و دوستدار این امام همام می دانند و وجودشان همه به برکت وجود امام رضا (ع) معروف است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: امروز منتخبان و حاضرین در این جلسه از سفیر امام مهربانی ها عیدی گرفتند که وجود پرچم متبرک آن مکان مقدس رضوی است و این عید است. بزرگترین عید برای همه ما و حاضران در این همایش.

وی با بیان تأکیدات استاد عالیقدر بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گفت: سرانه مطالعه و کتابخوانی در کشور باید افزایش یابد، زیرا کتاب مولد علم است و دانش قدرت، اقتدار و ثروت هم از نظر مادی تولید می کند. و اراده روحانی. را دنبال کنید و بستری اساسی برای توسعه و پیشرفت کشور است.

حسنی با تاکید بر اینکه در کنار مطالعه، گنجاندن کتاب های خوب و محتوای فاخر بسیار موثر است، گفت: تولید محتوای فاخر بسیار مهم و ارزشمند است تا دانش موجب تعالی، پیشرفت و ترقی و فضیلت اخلاقی و معنوی شود. یک جامعه باشید.

معاون دولت ایلام با تقدیر از برگزیدگان و برگزارکنندگان این جشنواره گفت: حضور 14 هزار و 500 نفر نشان دهنده علاقه دوستداران کتاب به این عرصه و تلاش دوستداران این جشنواره است که در مورد این جشنواره 220 نفر برگزیده شدند. این امر برای تشویق شاخه های مختلف فرهنگ رضوی و مطالعه کتاب است.