تبلیغات تلویزیونی به لکایش داده ایم/ افزایش مخاطب بازیو – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانغلامرضا موسوی تهیه کننده فیلمبازی کردنبه کارگردانی امیرحسین مجبور شد وی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط اکران این فیلم در سراسر کشور گفت: این فیلم قرار بود در سال ۱۳۹۸ زودتر اکران شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا راهی سینماهای کشور شد. با توجه به مفاد فعلی به انتها موکول شد.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی سینمای ایران است یک بحث است اطلاع رسانی و تبلیغات در واقع بحث اطلاعات است کلان شهرها مثل تهران خیلی سخته و برای اطلاع رسانی درست توی همچین شهری بدون شک تبلیغات تلویزیونی و تلویزیونی خیلی مهمه.

این تهیه کننده سینما تایید کرد: متاسفانه صدا و سیما با وجود شعارهای زیادی که در حمایت از سینما و در واقع مدیریت – پادشاهی صدا و سیما می دهند و ارائه می دهند در این زمینه خوب کار نمی کنند. بستگی دارد به سیاست جدید شرایطی را ایجاد کرد که به جای افزایش تعداد آگهی‌ها و آگهی‌های بازرگانی، پولی را برای تحویل آگهی کنار بگذارد که در حدود دهان خیلی هم بزرگ است مثلاً یکی از این ارقام پیشنهادی 15 میلیارد تومان است بستگی دارد به این تولید کننده می تواند 2 یا 3 بار تبلیغ کند!

وی توضیح داد: در واقع تبلیغات رادیویی و تلویزیونی از ناکجاآباد می آید تخفیف در چنین حالتی، چیزی برای جذب مخاطب برای دریافت 3 یا 10 آگهی تلویزیونی وجود ندارد. به همین دلیل من و بسیاری از دوستانم این تقدیر را از انجمن صدا و سیما دریافت کرده ایم همان وجود دارد نده تبلیغات است، ملاقات ما به خود اجازه دادیم و البته این مورد ارتباط با شهر را پیچیده می کند.

تهیه کننده فیلم «شعر گاو سفید» تاکید کرد: مشکل دیگر این است که شهرداری تهران و سایر شهرهای بزرگ کشور از چندین بیلبورد برای تبلیغات محیطی فیلم ها استفاده کرده اند که متأسفانه دیگر این اتفاق نمی افتد، به همین دلیل است. در این مدت از مدت ها پیش به دنبال همکاری بیلبوردهای سایر شرکت های تبلیغاتی بودیم تا ما را در زمینه تبلیغات شهری یاری کنند.

او توضیح می دهد: بازیوو.این فیلم موزیکال برای کودکان و نوجوانان است و خوشبختانه کسانی که تاکنون این فیلم را دیده اند از آن راضی بوده اند و این فیلم را یک فیلم استندآپ و جذاب می دانند. در واقع این فیلم یک اثر خنده دار است که با اصطلاحات جدید و نه به قدمت سایر فیلم های کودک و نوجوان ساخته شده است. “بازی کردناز نتایج ویژه استفاده که یک خبر طبیعی است و با توجه به تعاملی که من با مخاطبان سینما داشتم از فیلم بسیار راضی بودند اما همچنان اطلاعات کافی نبود و متاسفانه حمایتی از سوی سینما صورت نگرفت.

فیلمساز”بازی کردنوی بیان کرد: خوشبختانه تعداد سالن های اختصاص داده شده به این فیلم خوب است اما با نگاهی به گذشته تماشاگر این فیلم عموما بینندگانی هستند که اطلاعاتی از اکران فیلم دریافت کرده اند. البته بهترین اکران سه شنبه 21 تیرماه، این فیلم و سایر فیلم های اکران شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای فیلم 2 نامزد شدند و به همین دلیل 2 تا از بهترین های ارسالی را از دست خواهیم داد.

او توضیح داد: «این باید قبل از این می بود.بازی کردن“نوروز . به خاطر کرونا از سینماهای کشور بیرون بیایند طرح ریزی به تعویق افتاد. خوشبختانه امروزه به برکت ایجاد فضای امن به ویژه در سینما، کودکان نیز آزاد هستند به تدریج آنها بدون شک به سینما کشیده شدند طرح ریزی در فصل مدرسه امکانات بیشتر و بهتری دارد و شاید برای تهیه کنندگان و پخش کنندگان جذابیت بیشتری داشته باشد.

موسوی در پایان گفت: البته نباید فراموش کرد که ما هم قبلا با این ماجرا مواجه بوده ایم اما باید هر ماه حداقل یک فیلم از سینمای کودک اکران شود. طرح ریزی عادت کنید با کودکان و نوجوانان به سینما بروید. زیرا “بازی کردن«این یک فیلم جذاب و جذاب برای تماشاگران است، و ما فکر می‌کردیم بد نیست این فیلم را در چنین زمانی اکران کنیم و بچه‌ها را به سینما برگردانیم.