تاکید «مخبر» بر لزوم آمادگی برای مدیریت نقدینگی به سمت تولید – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پنجمین نشست طرح های پیشران اقتصاد ملی عصر امروز (سه شنبه) به دبیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در این جلسه از اهتمام ویژه دولت برای کمک به اجرای طرح ها و پروژه های محرک اقتصاد ملی خبر داد و گفت: دولت مصمم به رفع موانع اجرای این پروژه ها بوده و زمینه را برای تسریع در روند اجرا فراهم خواهد کرد. از این طرح ها».

معاون اول رئیس جمهور از ظاهر وی ابراز خرسندی کرد فهمیدن گروه”توانایی از پیشرفت ایران»، درباره ضرورت برنامه مقدار کمی وی بر هدایت سرمایه های موجود در جامعه به سمت تولید تاکید کرد و خواستار مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این طرح ها شد.
در این جلسه با دستور بررسی وضعیت چهل و هشت پروژه گانش اقتصاد ملی پیشران انجام شد، مدیر کل شرکت مربوطه گزارشی از آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های در دست اجرا ارائه و مشکلات و مسائل آتی را تشریح کرد.

در این جلسه همچنین گزارشی از فعالیت های انجام شده 9 ماهه این مجموعه در قالب چهار محور در رفع مستمر موانع اجرای پروژه، سامانه نظارت و کنترل ارائه شد. از شاخه شناختی – بر اساس پروژه و پیشرفت هر پروژه.

بر اساس اطلاعات دریافتی پروژه های مذکور طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است و حتی پیشرفت فیزیکی برخی از پروژه ها نیز از زمان مقرر جلوتر است.

آن گروه است توانایی از پیشرفت ایران اجرای 48 پروژه راهبردی را در دستور کار خود دارد که اجرای آنها سالانه 20 میلیارد دلار درآمد به همراه خواهد داشت.

افزایش بهره وری 40 میلیون تنی در کل زنجیره فولاد، افزایش محصول 15 میلیون تنی پالایش نفت800 هزار تن مس و تولید 3000 مگاوات برق از دستاوردهای این طرح هاست.