تاکید باکو برای عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جیحون بایراموف وزیر امور خارجه آذربایجان که برای شرکت در مراسم سی امین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ترکیه و ترکیه به آنکارا سفر کرده است در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی گفت: گفت و گو با آنکارا با فرستادگان ویژه ارمنستان خوب است. . رابطه آنکارا و ایروان

بایراموف با تاکید بر سطح روابط جمهوری آذربایجان و ترکیه گفت: روابط ما در سطحی بالاتر از روابط دولت و رهبران دو کشور است و زیرساخت های آن فراهم شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری آذربایجان و ترکیه علاوه بر روابط دو کشور در بسیاری از موضوعات بین المللی نیز با یکدیگر همکاری می کنند، افزود: انجمن نیز تصمیمات مهمی اتخاذ کرده است و دولت ترکیه و این تصمیمات کمک زیادی به این روابط کرده است. از کشورهای موجود در سازمان.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص تسهیل روابط با ارمنستان گفت: باکو همواره از برقراری روابط خوب با همه کشورها حمایت کرده است.

این مقام باکو با بیان اینکه بسیاری از مناطق جمهوری آذربایجان در جریان جنگ دوم قره باغ آزاد شد، افزود: کشور من در جریان جنگ دوم قره باغ به اشغال ارمنستان پایان داد و اندکی پس از آن جمهوری آذربایجان تغییر کرد. گذشته را ترک کرد و ایروان را ترک کرد.

بایراموف افزود که باکو اوایل سال جاری قوانین اساسی توافقنامه صلح احتمالی بین دو کشور را به طور کتبی به اطلاع دولت ایروان رساند. این اقدام جمهوری آذربایجان مورد استقبال جامعه جهانی نیز قرار گرفت.