تاکید اندونزی بر حضور پوتین و زلنسکی در نشست گروه 20 – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رتنو مارسودی وزیر امور خارجه اندونزی بر حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در نشست گروه 20 تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اندونزی افزود: وضعیت جهانی پایدار نیست، اما دفتر وی به ارتباط با روسای جمهور روسیه و اوکراین ادامه می دهد.

پیشتر جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی گفته بود که پوتین (رئیس جمهور روسیه) و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، هر دو تایید کردند که شخصا در این نشست شرکت خواهند کرد.

اگرچه اندونزی تحت فشار شدیدی برای ممنوعیت حضور پوتین در نشست بوده است، جاکارتا از درخواست پوتین برای حذف جاکارتا خودداری کرده است. وزارت امور خارجه این کشور نیز در ماه مارس اعلام کرد که در این زمینه “بی طرف” خواهد ماند و طبق برنامه از همه اعضا دعوت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در عین حال از تلاش های اندونزی به عنوان میزبان نشست وزرای خارجه گروه 20 برای اطمینان از اینکه در این نشست مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، این تاثیر جنگ روسیه است. کنفرانس”.

این موضع خصمانه لندن با مسکو پس از آن صورت می گیرد که لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا ماه گذشته گفت که برای اعتراض به حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این اجلاس به اندونزی خواهد رفت.